Harita mı arkadaşlar bakarmısınız

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
evet MHP yazmışlar.

Yalınız

Aktif Üye
.

Arkadaşlar bu çizimli taşı eski mezarlıkta buldum bi mezarın ayak yada baş taşında ok işareti vardı ben ona bakarken bi de bu taşı farkettim ok işaretli taşın yanında doğu tarafında hemen dibinde duruyordu taşı kaldırıp altına bakınca bu cizimleri gördüm fırçayla temizleyip resimledimEkli dosyayı görüntüle 129459

Yalınız

Aktif Üye
Arkadaşlar bu çizimli taşı eski mezarlıkta buldum bi mezarın ayak yada baş taşında ok işareti vardı ben ona bakarken bi de bu taşı farkettim ok işaretli taşın yanında doğu tarafında hemen dibinde duruyordu taşı kaldırıp altına bakınca bu cizimleri gördüm fırçayla temizleyip resimledimEkli dosyayı görüntüle 129459
Arkadaşlar bu çizimli taş resimdeki yerde yatan taş oklu taşla aynı yöne bakıyo

mayhem

Co Admin
Co Admin
Bulduğun taşa Kafkaslı ustamda bir baksın Yalınız bu taşı aldığın noktada boşluk alabiliyormusun yada etrafında bakıldımı.

Yalınız

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 129462
Bulduğun taşa @Kafkaslı ustamda bir baksın @Yalınız bu taşı aldığın noktada boşluk alabiliyormusun yada etrafında bakıldımı.
Ustam bi arkadaşa baktırdım çubukla. Ok işaretli taşlarda boşluk yok yalnız işaretlerin yön gösterdiği yerde boşluk bi noktada var oda şeklinde boşluk var ve değerli var dedi ve oda var dediği yerden tünel bsşlıyo 150 metre kadar tünel gidiyo tünelin bittiği yerde arası 20 adım olan iki oda var odalarda değerli var dedi bi de odasız değerli var dedi. Tünelin bittiği yer benim önceki konudaki kayanın olduğu yer

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Abi Allah aşkına o zaman mhp mi vardı bu mezarlık çok eski yönleri bile farklı bizim mezarla yam ters açıda dikili taşlar
Taş eski, mezarlık eski, amma yazı yeni gibi :)

Velev ki mhp yazmasın, oynak taştan sonuç çıkmaz.
Amma o dikey duran taş güzel.
İyice bak GÜLe benzer bir motif var mı?
Birde Ermeni mezarlığı mıdır burası?
Veya taşlar başka yerdeki mezarlardan mı getirilmiş?