Hayırlı cumalar arkadaşlar.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hayirli cumalar. RABB im c.c islam alemine birlik bereket versin. kurana ve sunneti seniyye uygun yasayan kimselerden eylesin. Alemlerin RABB i c.c imanimizi kurtarmadan canimizi almasin. Amin

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ebû Bürde İbni Ebû Mûsâ el–Eş`arî (r.a) şöyle dedi: “ Birgün Abdullah İbni Ömer bana: Cuma günü duaların kabul edildiği zaman hakkında babanın Resûlullah (s.a.v)’den bir hadis rivayet ettiğini duydun mu? diye sordu. Ben de: Evet, duydum. Babam, Resûlullah (s.a.v)’i şöyle buyururken işittiğini söyledi: “O vakit, imamın minbere oturduğu andan namazın kılındığı zamana kadar olan süre içindedir. ”

Hayirli cumalar kardesler.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla Ey iman edenler, cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah'ı zikretmeye koşun ve alış-verişi bırakın. Eğer bilirseniz, bu sizin için daha hayırlıdır. (CUM'A SURESİ /9)
Artık namazı kılınca, yeryüzünde dağılın. Allah'ın fazlını isteyip-arayın ve Allah'ı çokca zikredin; umulur ki felaha (kurtuluşa ve umduklarınıza) kavuşmuş olursunuz. (CUM'A SURESİ / 10)
Oysa onlar (kendilerini tümüyle Allah'a ve İslam'a teslim etmeyenler) bir ticaret ya da bir eğlence gördükleri zaman, (hemen) ona sökün ettiler ve seni ayakta bıraktılar. De ki: "Allah'ın katında bulunan, eğlenceden ve ticaretten daha hayırlıdır. Allah, rızık verenlerin en hayırlısıdır." (CUM'A SURESİ / 11 )

Hayirli cumalar kardesler

Feda

Bilgili Üye
Hepinize hayirli cumalar.rabbim saglik mutluluk huzur versin insallah.amin.