Hayırlı Ramazanlar. Ustalar dönemi ve ederi hakkında bilgi alabilir miyim ?

tbtbtbtb

Member
Selamın aleyküm. Tüm forumdaşlarıma hayırlı bereketli Ramazanlar dilerim.

Üstadlar dönemi ve ederi hakkında bilgi alabilir miyim ?

Bir de bunun bulunduğu bölgenin verimli olma ihtimali nedir ? Bölgede gezinti yaptığımda ne veya nelere denk gelme ihtimalim var tahmini olarak ?

Saygı ve sevgilerimle.

Ekli dosyayı görüntüle 242890

Ekli dosyayı görüntüle 242891

tbtbtbtb

Member
Ustam orjinalliği hakkında endişem yok. Kendin çıkarmadıysan sahtedir. Bunda hemfikiriz. Kendin çıkarsan dahi dönem sahtesi olabilir , bunda da hem fikiriz. Sikke orjinal. Üzeri komple siyah patin bağlamıştı temizleme işlemi tarafımdan yapılmadı. O yüzden deforme görmüş olma ihtimali var evet. Dönemi ve ederi hakkında bilginiz var mı acaba ? Ve dediğim gibi bölge de gezinti yapsam ne ve nelerle karşılaşma ihtimalim var ?

Son düzenleme:

tbtbtbtb

Member
Teşekkür ederim Üstad. Ustalar bakıp ikimızi de bilgilendirecektir.

Saygılar.

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Gümüş gibi duruyor.. Rastgele

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
sağdan ikinci arslan postu giymiş herakles başlı antik yunan paralarından.ıYı ustama saygılar. bilgim osmanlı paraları ağırlıklı ustam.tşk.

tbtbtbtb

Member
sağdan ikinci arslan postu giymiş herakles başlı antik yunan paralarından.ıYı ustama saygılar. bilgim osmanlı paraları ağırlıklı ustam.tşk.
Onlar sahteymiş Ustam. Mal bulanındır Ustam örnek olarak paylaştı. Ben en üstte kendi paylaştığım tek parayı soruyorum.

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Onlar sahteymiş Ustam. Mal bulanındır Ustam örnek olarak paylaştı. Ben en üstte kendi paylaştığım tek parayı soruyorum.
ustanın sahtelerini gördüm.sizinkine iyi ustam bi baksın.bilgim osmanlı paraları ağırlıklı.tşk.

GABRİEL1

Aktif Üye
Sizede hayırlı ramazanlar ustam , zannımca temizlerken deforme olmuş , Antik yunan sikkelerini anımsatıyor ama tabi ustlarımız daha net bir bilgi verirler . Saygılar.