Herkese merhaba bu simgeler hakkında gerçekten bilgisi olanlar cevaplaya bilir mi

Kaya da 12 adet insan kabartması var üzerlerinde üçgen içinde ağzında yılan olan kartal var. Kendi yönüne göre sağa bakıyor. 20 mt kadar alt tarafında ise tek kare oyma bulunuyor.

Ekli dosyalar

Cadde

Member
İnciller'e göre Hz. Îsâ, daha tebliğ faaliyetinin başında kendisine inananlardan on iki kişi seçmiş ve bunlara havâri adını vermiştir... yakinin da kilise varmı. Veya Kars tarifindamisiniz ustam ?

myalbatros

Aktif Üye
Yer tartışmasız çok güzel ve kıymetli
Emareler oldukça açıkta ve görünür halde
Bana göre bu kadar açık ve değerli emarelerin olduğu yer büyük ihtimal sit alanıdır ve çok yakınlarda bilindik bir antik kent vardır

Bunlar benim öngörüm ama göZden kaçmış bir yer ise planlı bir çalışma araştırma yapmakta çok çok fayda var

Yer tartışmasız çok güzel ve kıymetli
Emareler oldukça açıkta ve görünür halde
Bana göre bu kadar açık ve değerli emarelerin olduğu yer büyük ihtimal sit alanıdır ve çok yakınlarda bilindik bir antik kent vardır

Bunlar benim öngörüm ama göZden kaçmış bir yer ise planlı bir çalışma araştırma yapmakta çok çok fayda var
Olduğu yer sit alanı değil yerleşim yerinden çok çok uzak bir yerde yakınlarında bilinen görünen bir antik kent yok belkide detaylı gezmek gerekir üstat.

defi

Bilgili Üye
kare oymanın yanında koltuk varmış,deforme olmuş. otur bakalım hedefin neresi

myalbatros

Aktif Üye
Olduğu yer sit alanı değil yerleşim yerinden çok çok uzak bir yerde yakınlarında bilinen görünen bir antik kent yok belkide detaylı gezmek gerekir üstat.

Sit alanı değilse güzel bir yerdesiniz
Görsel olarak detaylı gezmelisiniz
Ve sonra teknik maharetinizi kullanarak aranması gereken işaret boşluk ve metal türevlerini aramanız gerekecek

Buraya kadar söylemesi en kolay sözler bunlar
Ama işin zor kısmı neyi nerede hangi yöntem ile arayacaksınız işte tüm püf nokta burada

Bende şahsen hep buluyorum ama teknik konuda yetersiz olduğumuz İçin sonuça varmak imkansızlaşıyor malisef

Sit alanı değilse güzel bir yerdesiniz
Görsel olarak detaylı gezmelisiniz
Ve sonra teknik maharetinizi kullanarak aranması gereken işaret boşluk ve metal türevlerini aramanız gerekecek

Buraya kadar söylemesi en kolay sözler bunlar
Ama işin zor kısmı neyi nerede hangi yöntem ile arayacaksınız işte tüm püf nokta burada

Bende şahsen hep buluyorum ama teknik konuda yetersiz olduğumuz İçin sonuça varmak imkansızlaşıyor malisef
Vakit ayırdığınız için teşekkürler profesyonel bir makine ile tekrar bölgeye gireceğim

Akiva

Member
Savaş yaşanmış bir yer olabilir onlar kazananların koydugu zafer anıtları olabilir. Kare oymada da yazıt oturtulmuş zamanla devrilip düşmüs veya götürülmüş olabilir. Veya bir sunak yeride olabilir. İnsan kabartmaları tam belli olmuyor. Roma askerleri gibi mi?