Herkese selam.

disempetros

Yeni Üye
Merhaba, İzmir'den çırak olarak aranıza yeni katıldım.
Herkese iyi forumlar :)

Tastan

Editör
Hoşgeldin arkadaşım aradıgını ve umdugunu bulursun umarım belki madden olmasada manen cok kıymetli degerler vardır buralarda kazananlardan olman dilegiyle...

Son düzenleme:

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Hoş geldiniz daim olmanız dileğiyle

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Definecilikte kullanılana 10 altın değerindeki kurallar

disempetros kardeş bunlara göre hareket edersen muaffak olursun
1- Ön araştırma ve kazı işlerinde arkeolojik metotlardan faydalanmak.

2- Toprak yapı ve katmanlarını tanımak için Jeolojide faydalanmak

3- Ele geçen eserin hangi çeşit madende yapıldığını yada hangi kıymetli taş kullandığını anlamak için Madencilik Dalında faydalanmak.

4- Araştırma ve kazı maliyet bilançosunu çıkartmak

5- Gerek kayalardaki figüranlarda gerekse elde edilen tarihi eserleri tanımak için Sanat Tarihi ve Medeniyetler Tarihinde faydalanmak.

6- Kazı bir ameliyata benzer, toprağı neşterlemeden önce yüzeysel verileri iyi bir şekilde tahlil etmek.

7- Sonuca daha erken ulaşmak için teknoloji kullanmak.

8- İşaret, figüranlar alfabe ve matematik kurallarında oluşur. İşaretlerini dilini öğrenmek uzunluk derinlik ölçümlerinde matematiğin uzunluk birimlerinde, Kaya mezarları, Tümülüsler, şahıs gömüleri bir takım kuralları çözmek için geometride faydalanmak.

9- Halk biliminde faydalanmak

10- Antik toplumların dinsel ve etnik yapılarını hareketlerini öğrenmek için Dinler Tarihinden faydalanmak..

sef_er

Operatör
Mal bulanındır ustam ne derin bir konu nerdeyse bütün ilimleri icinde barındırıyor. Ben biraz daha ekleyim yakalanma durumunda cezayi hafifletmek icin hukuk, mali bulduktsn sonra para aklama muhasebe ve müşavirlik, parayi kaptirmamak icin özel ihtisas isadamligi vb. Yav amma zor ismis ben vazgectim

The Thing

C*
Süper Moderatör
Hosgeldin, hobi olarak düşün ilk basta, hırs ve para olarak düşünme, insanlara dikkat et güvenmediğin kisilerle yola çıkma, 5 harfliler 3 harflilerden daha tehlikelidir bu alemde :)