herkeze hayırlı akşamlar

avır

Aktif Üye
Ayakla çıkan demiri tam olarak çözemedim
ustalarım herşeyi baştan anlatayım
1.foto:kare oymayı bulduğum kolon
2.foto:kare oymanın kolondaki hali
3.foto:kolondan çıkardım içte kalan kısımdada kare oyma ve öne doğru 11 cm kanal vardı
4.foto:kare oymadan 11 adım ilerde başımın üstünde yan odayı gösteren çiviler çiviler yan odaya doğru meğilli
5.foto:(en önemli) çivilerin çarpı yaptığı yerdeki ayak
6.foto:ayağın hemen üstünde tavanda kare yapılmış tahta çakmışlar ve sadece orası yeşil renkte
7.foto:ayağın tam karşısında duvar taşında sekize benzer hafif sola yatık iki delik taş oval ve üstünde sadece 8 var
8.foto:ayağın önden üçüncü taşın 40 cm altından çıkan demir parçası ( demir 3 parçadan yapılmış tellerle bağlanmış)
9.foto:ayağın olduğu zemin (ordakini gören varmı)
10.foto:ayağın yuvarlak olan bölümündeki duvar duvarın arkası avludaki toprak zemin (avludan yaklaşık 2 m aşağıda burası)
ustalarım bunları yapan biri neler anlatmak istemiş neler söylemiş inşallah güzel bi sohbet olur.

Kristof34

DogacıyıZ
Yahu zart diye girmissin konuya. Burası neresi neyin icindesin rivayeti hikayesi ne evmi magaramı degirmen mi ahırmı?

avır

Aktif Üye
Ayağın yanındaki yuvarlak parmakların önündeki üçgen sağdaki parmak (biraz içerde duruyor) ve ayağın ortasındaki 1 rakamı hepsi bir taştaydı düzgün bir şekilde zorlamadan çıkardım iki avuç kadar elime aldığımda altı parçaya bölündü parmaklar ayrı üçgen ayrı yuvarlak ayrı parça oldu

avır

Aktif Üye
Bdehlızlerı bulman gerek bırde tavan temmelle aynıysa
dıkkatlıce bak
yan yana gıden cıft sutun mevcut olacak
Ustam evin altında birbirinin aynı sadece iki kolon var onumu demek istedin tavan ahşap
temel dövme toprak üstü döşeme taşlar

Son düzenleme:

PiSaGoR

Engellendi
tavandan takıp et temedede bulacaksın dıyecektım sen dırek temele ınınce ısın zevkını kacırdın :S:
ne guzel sırasıyla gıdecektık :(

avır

Aktif Üye
tavandan takıp et temedede bulacaksın dıyecektım sen dırek temele ınınce ısın zevkını kacırdın :S:
ne guzel sırasıyla gıdecektık :(
Ustam ilk önce ahırdan başladım bu konu çözülsün daha avludaki dut ağacı var

PiSaGoR

Engellendi
rum evlerı az cok bakılacak noktalar bellıdır Kristof34 bu konuda epeyce bılgı sahıbı bır ustadtır..

yerdekı doseme parkeler bır ısaret gıbı gelmesın sana

duvardakı sıvayı plastık malayla eyer ev kullanılmıyorsa ?
temızleyıp daha fazla detay ve bılgı edınmek amaclı sıvaları kaldırman gerek

bunun yanı sıra bu bulacagın ısaretler
evın gızlı bolmelerını ve ekstra kasalara senı yonlendırecektır

siz burda anladıgım kadarıyla dırekt olark zemıne calısma yaparak bır takım seylere denk gelmıssınız..
buda guzel bır sonuc ... Lakin...!!!

bılmeye ıstemeye onunuzu kapata bılırısınız...

burda zemın altında muhakakkı gızlı gecıtler ve dehlızler vardır bunlardan bırını bulup bırıne gırmenız
taktırde sayet kapanmadıysa gıdılmesı gerekılen yere sızı ıkı uctan bırı goturecek ..

AMA..amasıysa eyer burası RUM eviyse..?
sizin cın tehlıke arz ede bılır bu dehlızler
bılır bır kısı onderlıgınde bu dehlızlere gırınız ve o yonde calısmalarınızı surdurunuz
kısa iş guvenlıgını almamıs karsınızda duran her ne olursa olsun yonelmeyın

Elinizdekinide kaçırmak istemiyorsanız bilir bir kişi olmadan onunuzde duran hiç birşeye yelkenmeyin....

avır

Aktif Üye
içerde kuyuyyu veya tandırı şöminesi hangisi var ?
kuyusu yok evin içinde şöminesi varmış tuğlalarla kapatılmış bulunduğu yer yunanlılar tarafından banyo olarak kullanılıyomuş şimdi mutfak oldu altıda dolgu toprak yani diğer odaların altı ahır oranın altı dolgu toprak

avır

Aktif Üye
rum evlerı az cok bakılacak noktalar bellıdır Kristof34 bu konuda epeyce bılgı sahıbı bır ustadtır..

yerdekı doseme parkeler bır ısaret gıbı gelmesın sana

duvardakı sıvayı plastık malayla eyer ev kullanılmıyorsa ?
temızleyıp daha fazla detay ve bılgı edınmek amaclı sıvaları kaldırman gerek

bunun yanı sıra bu bulacagın ısaretler
evın gızlı bolmelerını ve ekstra kasalara senı yonlendırecektır

siz burda anladıgım kadarıyla dırekt olark zemıne calısma yaparak bır takım seylere denk gelmıssınız..
buda guzel bır sonuc ... Lakin...!!!

bılmeye ıstemeye onunuzu kapata bılırısınız...

burda zemın altında muhakakkı gızlı gecıtler ve dehlızler vardır bunlardan bırını bulup bırıne gırmenız
taktırde sayet kapanmadıysa gıdılmesı gerekılen yere sızı ıkı uctan bırı goturecek ..

AMA..amasıysa eyer burası RUM eviyse..?
sizin cın tehlıke arz ede bılır bu dehlızler
bılır bır kısı onderlıgınde bu dehlızlere gırınız ve o yonde calısmalarınızı surdurunuz
kısa iş guvenlıgını almamıs karsınızda duran her ne olursa olsun yonelmeyın

Elinizdekinide kaçırmak istemiyorsanız bilir bir kişi olmadan onunuzde duran hiç birşeye yelkenmeyin....
Ustam ayağın yanındaki yuvarlak kapak olabilirmi duvarın sol tarafını gösteriyo