hıbılik {karabasan}

hepastios

Editör
Kimilerine göre derin uyku ile uyanma arası insanı boğulma ve konuşamama hissi veren kimilerine göreyse insanlara musallat olan cin türü bir varlıktır şimdi bilimsel konudan yorum yapacak olursak ben bilimsel tarafına inanmıyorum çünkü yerin ve Gökün dua üzerine kurulduğuna inanıyorum nitekim bana bi ara askerlikte dahil çok musallat oldular eskiden büyüklerimizden dinlerdik büyük ihtimal bir çoğunuz dinlemişsinizdir hatta başındaki fesi alabilen istediğini yaptırabilirmişte ben bir gün geldiklerinde almayı denedim ama alamadım hatta arkasından seslendim bir dahaki sefer görüşürüz diye hatta birazda ağzımı bozdum diyebilirim ondan sonra bana gelmediler en az 15 sene oldu demek istediğim dini yönden illaki doğruluk tarafı var bilimsel tarafına inanmıyorum çünkü bana hep gözüm açıkken geldiler ayrıca televizyon izlerkende onun için dinsel açıdan bakıyorum mutlaka sizlerde gelmiştir bu konuda hemfikirmiyiz yorumlarınızı alabilirmiyim saygı ve sevgilerle

ASKER.

Aktif Üye
Lisedeyken banada çok gelirdi gece kapalı kapı kapı açık gibi görünür kapının oradan odanın ortasında sabit bir noktaya bakıyordu hepte aynı yerde görüyordum ama gördüğüm sadece insana benzer karatıydı gözümü açabiliyorum ama hareket ve ses çıkaramıyordum her yerimi uyuşmuş gibi hissediyordum tek çıkarabildiğim ses şşşşş ti bir kaç dakikaya anca hareket edebiliyordum
Kendime keldiğimde kapı kapalı kimse yoktu bunlara doku bulabiliyor mu bilmiyorum

eski

Editör
Gerginlik, travma , ruhsal çöküntü, kaygı , endişe zamanlarında , beyin in yaptığı adilik.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
hepastios karabasan daha çok insanların gergin,stresli olduğu gençlik dönemlerde insana musallat olur. insan cesareti arttınça, stresi azaldıkça kaybolur giderler. aytel kursi,felak,nas okumak, ışığı açmak, veya birisinin yanına gelmesiyle kaçar giderler. inanmayanlar; kas spazmı, halisilasyon felan diyebilir. herkes istediğine inansın. Evren sadece bizim gördüğümüzden ibaret değil.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Sırt üstü yatmayın fazla :D