Hocalarım nedir bu?

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Latincede VATIS peygamber demek. Bundan sadece bir tane mi var?

Ayrıca VATIS neresinde yazıyor? Göremedim.

Sevgiler

Mcintimar

Yeni Üye
Hocam sadece bir tane çıktı, 2.resimde kulp gibi tam ortada olan şeyin altında VATIS yazıyor.

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Bunun Latince olduğuna nasıl kanaat getirdiniz hocam?

Sevgiler.

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Ve bu hiç paraya benzemiyor. Para değil bu bence. Daha çok elbise düğmesi gibi duruyor. Ustalar daha iyi bilir. Çok eski olduğu da söylenemez.

Mcintimar

Yeni Üye
Çok eski değilden kastınız tam olarak nedir hocam? Çıktığı yer 1.8metre derinlik ve yaklaşık 30 senedir girilmiyor çıktığı yere.

Mcintimar

Yeni Üye
Hocam latin harfleriyle yazılmış demek istedim ben, yanlış yazmışım ama arkasında yazan tam olarak VATIS

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Nasıl bir yermiş burası... keşke fotoğraflasaydın da görseydik. daha iyi .çıkarımlarda bulunabilirdik. biraz anlatabilir misin?

Sevgiler.

Mcintimar

Yeni Üye
Hocam ne yazıkki fotoğrafları yok ve cumartesinden önce de fotoğraflayamam. Eski bir ermeni köyünde evin bir odasında çıktı, burada pek böyle konulara yer veriliyor mu bilmiyorum ama ev sahibin rüyası üzerine ya nasip dedik bu çıktı.

Mcintimar

Yeni Üye
Phoenix dediğiniz tam olarak nedir hocam? Google'da elle tutulur bişey bulamadım

Yörük ali

Aktif Üye
Phoenix yani zümrüdü anka kuşu küllerinden yeniden doğar. Beklet elinde doların ömrü bitince yeni paraya geçicekler sembolüde phoenix olacak belki biraz değerlenir mitolojik bir şey sen kuşu bırak yazıya odaklan nerde buldun orda kimler yaşamış