• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

hocayla sonuca ulaşan varmı

balkaya34

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
8 Ağu 2018
Mesajlar
215
Beğeni
325
Puanları
9
Bu konuda bildiğim kadarıyla birkaç kelam etmek isterim.Öncelikle Süleyman Peygambere vurgu yapılmış.Evet,Kuranı Kerimde üç harflilerin uzun süre onun öldüğünü anlamadıkları bildiriliyor.Peki Süleyman Peygamber kimdir?
Gelmiş geçmiş en kudretli Peygamber.Üç harflileri kontrolü altına alıp onları işçi gibi çalışıracak,istediğini yaptıracak dünyada kaç tane insan vardır bugün?
Üç harflilerin Süleyman Peygamberin öldüğünü anlamaması,Allah'ın ona bahşettiği olağanüstü özelliklerin bir sonucu olabilir.
Ölen sıradan bir insan olsaydı farketmezler miydi sizce?

Gelelim günümüze.Üç harfliler hakkında ne kadar bilgiye sahibiz? Onların kayıp ve bilinmeyenler hakkında neyi ne kadar bilip bilmediklerini asla bilemeyiz.
Ama mantık yürütürsek,kayıpları ve nerede ne olduğunu bilebilirler.Peki nasıl?
Öncelikle çok hızlı olduklarını ve çok kalabalık olduklarını biliyoruz.
Bunu günümüzdeki online internet ağı gibi düşünün.Bir yerde bir olay olduğunda anında haberimiz oluyor.Olayı sadece bir kişinin cep telefonu kamerasıyla çekip sanal ortama yüklemesi yeterli.
Dahası boyutlararası yolculuk yapıp şekil değiştirebiliyorlar.

Ama sahip oldukları bilgileri hoca/medyum gibi kanallara doğru aktarmıyorlar.İnsanlarla dalga geçip oyun oynuyorlar.


Selam usdam : Süleyman alehisselam DAVUT peygamberin oğludur. ALLAH Suleyman aleyhisselama ,birçok özellikler verdi ,Kuşlarla, Ağaçlarla ,Karıncalarla, Yagmurla , Rüzgarla ,Çinlerle,Perilerle ,Ve hatirlatamadigim canlı cansız varlıklarla konuşurdu.Bir ayette ,bir karıncanın diger karıncalara ,( ey karıncalar yoldan çekilin Süleymanın orduları geliyor ,sizi ezmesin ) Dedigini ni duyar , Bu nekadar derin bir duyguya salıyor insanı.Hele birinde yine ayette , Nerde bu HÜDHÜD kuşu diye başlayıp olayi anlatan ayetler .ALLAH ondanda Bu gün bahsettigimiz bu güzel .konudada yazan arkadaslardan ,RAZI olsun bir çok güzelliklerden bahsettik
 
   

Turko

Uzman
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
19 Ağu 2016
Mesajlar
4,646
Beğeni
3,917
Puanları
23
Hocam ayıp oluyor ama diye bir sahne vardı.
 
   

El Profesor

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
30 Kas 2019
Mesajlar
14
Beğeni
15
Puanları
2
Yaş
29
Define isinde cok sahte hoca var bu isleri bilen ilim irfan sahibi duasi kuvvetli buyu yapilan yeri ve saklanan buyuyu bulabilen hocalarin sayisi bir elin parmagini gecmez gerisi dolandiricidir net soyluyorum
 
   

Bilirkisi

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
15 Eki 2020
Mesajlar
4
Beğeni
2
Puanları
1
Gaybi bilen allahtir
Gerisi tras tatavadir
Gaybi.bilen ALLAH celle celaluhu vede.bildirdikleridir. burda anlatilan gayb degilki. Gayb demek gelecek hakkindaki yorumdur. Gecmis zaman degildir. Bir yere.drfine konmasi gecmis zamandir . Cinler gecmisten haber verirler ama gaybten veremezler. Define işi ise gayb degildir :)
 
   

Bilirkisi

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
15 Eki 2020
Mesajlar
4
Beğeni
2
Puanları
1
Selam TÜRKİYEDE 8000 civarında kayıp çocuk var ,Binlerce Faili meçhul cinayetler var, bu yazdıklarım sadece iki tanesi ,Eger hoca,Cin ,Peri gibi yaratiklar kayıbi bilseydi bunlar hemen bulunurdu.
Kuranı.kerimde Suleymanı anlatan surede ,,,,,SULEYMANIN ÖLDÜĞÜNÜ AGAÇ KURDU HABER VERDİ ,,,, diyor ayette. O zaman düşünelim ,Süleymanın asası kürek sapı kalınlığında olsa ,Koltugunun altına dayayıp ayakda öldüğünü anlatiyor zaten ,Bu asaya kurt düşüyor kurt agacı kemiriyor ne kadar zaman oldugu meçhul ,agaç kırılıyor yani cesedi taşıyamıyor Suleyman aleyhisselam yere düşünce, Süleyman peygamberin Çalıştırdığı Cin ve periler bakıyorki Peygamber düşdü işi bırakıp ordan kaçıyorlar, Burada anlatnak isdedigim şudur, Ne cin Ne peri kaybi bilmez bilselerdi suleymanin öldüğünü , calısmazlardi kaçarlardı.
Define işi veya sakli bir seyi bulmak gayb degil. Gecmis zaman fiilidir kardes.altin sakladim suraya demek geçmis zaman. Ama altin saklayacagim demek gelecek zamandir. Define ise gomulmus fiil islenmiş gayb degildir anladiniz umarim. Definelere gelince cinlerle defineyi.ancak definelerle ilgilenen cin taifesi ile birlikte olan kişiler izin dogrultusunda alir oda o cin taifesi izin verirse saygilar
 
   

westsilwer

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
23 Ağu 2013
Mesajlar
28
Beğeni
7
Puanları
1
Hocayla bu işler olmuyor...İşin ilmini bilen birisini ikna edebilirseniz (edebileceğinizi sanmam çunki ilmi gereği Allahtan korkarlar) definenin yerini 3 harflierden öğrenmek için önce davet yapıp sadece biriyle değil kabilenin önde gelenleri 2 belki 3 tanesiyle pazarlık yapıyorlar..Büyük bir ihtimallede kabile şefleri defineyi vermeyi kabul ediyorlar çünki istedikleri sizi kafir yapmak...Şartları şansınız var ise 10 yada 20 tane siyah keçi yi onların istedikleri yerde onlara kurban edeceksiniz ( bilirsiniz bu şekil kurban insanı dinden çıkarır karşılığı cehennemdir)
Şansınız yoksa vermeye gönüllü değillerse 1. göbek akrabandan ana baba kardeş birini yine onların dediği yerde onlara kurban edeceksin..Buna diyet derler....
Hocayla ancak bu şekilde sonuca ulaşabilirsiniz..

Bana bunları 6_7 yıl önce bizim köye gelen bir imam anlatmıstı konu defineden açıldı..Bizim köyde iki tepe arasında yaklaşık 3 km uzunlugunda ortasından dere gecen bir yer var orda kaya mezarlar var biri acılmıs..Orda büyük mal oldugu söylenir fakat ora hakkında kimse iyi şeyler anlatmaz kimsede gitmez oralara...

Liseden arkadaşım vardı kız arkadaşlarını alıp 3 erkek oraya gitmişler gezmeye bakmıslar bu cocuk orda biriyle konuşuyor ama karsisinda kimse yok ...O çocuk şu an kayseride ve köye uğramıyor köye nezaman gitsem kulağıma fisildayip bni oraya cağiriyorlar der...
 
   
Son düzenleme:
Üst Alt