horasan harcı veya başka birseyler varmı

The Thing

C*
Süper Moderatör
Aslında burada cevap sende, daha önce yaşantı var mıdır? Doğal ve kırılgan kayaç yapısına benziyor. jeolog ustamda göz atar müsait olduğu bir vakit akıl verir bizlere.

jeolog

Co Admin
Co Admin
Malesef hirasan olabilecek bir yer goremedim. Bu kayaligin etrafi kopmus kaya parcalariyla doludur. Mezar veya ida acmak icin cok derine inilmesi gerekir bunun icin de cok dar veya cok genis tunel acilmasi gerekir, gorunen yerlerde ben bir sey goremedim. Tekrar gittiginizde bu gozle bakmalisiniz. Buyuk ihtimalle bir sey cikmayacaktir.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Bakın böyle yada benzeri yerler veya farklı yerlerde horasan harcından önce bakılması kayle alınması gereken durumlar vardır.
Şöyle bir araştırma yapalım bölgelerimizde yada mevkilerimizde.
Medeniyet uygarlık yada kavim yaşam alametleri var mı ?
Dinsel yapı - tören -merasim alanları -kutsal alanları var mı?
Kayalarda işçilik ve işaretler var mı?
Bu saydıklarımızla beraber yaşam için uygun mu ? ( Tarım -su - verimli araziler - bereketli topraklar)
Yani horasan harcından evvel en kolayı işaretler - izler aramak gerek.Bunlar varsa elbet bir yerlerden horasan harcıda çıkar.

İzci1

Member
bizim buralarda ilcede daha dogrusu onceden yasam olmus yaylalarda buralarda cok acilmis mezar vardir burasi mahhallemin ustu kayalar dikkatimi cekti göstermek istedim bilgileriniz için çok teşekkür ederim yeniyim bu islerde ne yapmam lazim definecilikte akil verir misiniz ne yapmam lazim

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
İzci...

Bu resimde işaretlediğim yerler resim yanıltması değil ise burası boş değil. İster iseniz biraz daha yakından resimleyebilirsiniz yada bakabilirsiniz

Ekli dosyayı görüntüle 239383

İzci1

Member
sagolun ustalarim bilgileriniz icin... yakindan fotograf atarim bi kac gune

poseidon2023

Uzman
sen olsan bu kayalıga nereye odalar yaparsın en uygun yer neresi