horasan katmanin altindan cikan ucgen tas

slax

Yeni Üye
ustalar sunu canaklari olan bir kayadan kanali takip ederek zemini kazdim alttan 10 cm kalinliginda duz horasan katman cikti bir kismini kirdim ve altindan resimdeki ucgen 15 cm yuksekliginde kesme isi olan kaya cikti fikir almak istiyorum acaba dogru yoldamiyim bu tas ne anlam ifade ediyor

Ekli dosyayı görüntüle 204204

slax

Yeni Üye
guncel yorumlarinizi bekliyorum

Vatan

Bilgili Üye
Neye göre calisma yaptiniz sakincasi yoksa sölermisin cihaz bakmak lazim su gunlerde kreş horosan resimleri sayfada dolaşıyor o bakimdan sordum calistiginiz yer tarım arazisimi

slax

Yeni Üye
Ekli dosyayı görüntüle 219569 Vatan bu kayada soldaki carpi ile isaretledigim horasani kaldirinca ince tabaka cikti kirinca 5 cm kadar bu tas cikti ucgen kesme beyazimsi kaya kesinlikle horasan degil yavas ca etrafini acmaya calistim ancak horasan harc dokulmus etrafina cok sert lahit kosesi gibi geldi bana ucgen koselerini animsatiyor sizce ugrasmaya degermi zemin sert oldugu icin fikirlerinizi almak istedim

Vatan

Bilgili Üye
Oncelikle zemin sert demen bi iyi bi kötü dogal mi deilmi yoksa sıkıstırılmıs toprak mi tespit etmen lazim eger sıkıstırılmıs toprak dersende oraya su bas gece veya gündüz toprak yumuşar etrafta baska isaretler her zaman olur dikkatli incele telefondan cekilen resimler bazen yanilma yapiyor baskasi dese inanmazdim bizzat yasadim

Vatan

Bilgili Üye
Resim inceledimde etraf fotolayabilirmisin tas uzerinde dikkatimi bisey cekti

slax

Yeni Üye
zemin micir halinde yapismis ama cikarmasi zor cikan parca beyaz bildigimiz cimento dan yapilmis gibi puruzssuz duz asagiya dogru iniyor

kabakburgiba

Operatör
bu bir harita.keşke ustam şu taşı tamamen tamizleseydin.yine iyi bi gözlem yap.araziyi bu haritaya oturt.hepsinin yeri belli zaten.sağ alt tarafa uyan yamaç bi yer olmalı.yukar kısımda mezarlar ve tüneller var demiş.sağda.taşın tamamını temizleseydin keşke.

slax

Yeni Üye
kabakburgiba ustam tuneli buldum cubukla tesbitini yaptim fotoya gore tam ust istikametinde 11 metre uzunlugunda oda ise bu isaret kayasinin altinda 5 mt e 4 mt seklinde tesbit yapildi tunel uzeri kazinca 1 mt alttan yaniltici kaya parcalari cikti ustu normal kaya yuvarlak veya tumsekli ama tunele oturtulan alt kismimlari kesme murc izleri var duz ince bir kil toptak tabakasina koymuslar alttan cok sert bloklar cikti tunel girisi ise komple horasan ile kapatilmis abarti degil toprak kum kaya hic kullanmamislar sirf horasan harci dokmusler biktirmak icin bizde biktik zaten

Vatan

Bilgili Üye
kabakburgiba harita çözmüşsün usta yanlislik olmasin x dedigi nokta son isareti emare bulundugu yer nasip bol olur inş yorum okuduktan sonraki heyacan farkli bi duygu

Vatan

Bilgili Üye
En son derinlik ne kadar