horasan katmanin altindan cikan ucgen tas

slax

Yeni Üye
En son derinlik ne kadar
tunel girisi derinlik ust bloklar 2 bucuk metre biraz fazla oda okadar degil cubukla yanilma yoksa 1 bucuk metre hemen hemen ayrica garret atx pro ile tarama yaptim sadece yukarda x isaretiyle isaretledigim yerin 2 mtre ilerisi degerli sinyali verdi baska da sinyal alamadim

kabakburgiba

Operatör
@kabakburgiba harita çözmüşsün usta yanlislik olmasin x dedigi nokta son isareti emare bulundugu yer nasip bol olur inş yorum okuduktan sonraki heyacan farkli bi duygu
x denen yeri ben net görmüyorum.o kısım ayrı bi bölme.zannedersem yazılarda mevcut.net ve tamamını görmeden yorum yapmam.ya mağara yada kuyuda mevcut.basit bi yer değil.biz gördüğümüzü yazarız.kıuyudan banane.kuyu sadece katmanları verir.bunun da sayısı bellidir.ustam bilgi belge ile verilir.benimde belgem bunlar.diğer arkadaşlarda başka şeyler görür.herşeyin hayırlısı be ustam.

Vatan

Bilgili Üye
U magara demek istedin usta incelik yapmak gerekirse etraf goremedikce bu mumkun olamaz

kabakburgiba

Operatör
tunel girisi derinlik ust bloklar 2 bucuk metre biraz fazla oda okadar degil cubukla yanilma yoksa 1 bucuk metre hemen hemen ayrica garret atx pro ile tarama yaptim sadece yukarda x isaretiyle isaretledigim yerin 2 mtre ilerisi degerli sinyali verdi baska da sinyal alamadim
mezarlar ustam yokmu.yukarda olmalılar setli kısmın üstünde.

Vatan

Bilgili Üye
slax onceden bi islem yapilmismiydi sizden once burda

slax

Yeni Üye
Vatan yok ilk biz islem yaptik genel olarak tasin etrafi horasan plakalarla kapli yani 30 cm den sonra nereye vurursaniz vurun kazmayi sert blok halinde horasan cikiyor sadece tunel istikametinde cikmiyor

Vatan

Bilgili Üye
Tunel tespitiniz neyle yaptiniz cubuklami

slax

Yeni Üye
Ekli dosyayı görüntüle 219610 @Vatan ilk once tasin toprak altinda daha temizlenip cikartilmadigi kazma vurulmadigi zamanin uydu goruntusunu inceledim sonra cubuk ile baktim uydu goruntusu de zaten oda ve tuneli bariz belli oluyor fotodan cubukda fotodaki ayni sekli verdi

Son düzenleme:

Vatan

Bilgili Üye
Hayirli usta ins emegin bosa gitmez iyi bi goruntuleme cihazi sart ama

kabakburgiba

Operatör
@kabakburgiba ustam tuneli buldum cubukla tesbitini yaptim fotoya gore tam ust istikametinde 11 metre uzunlugunda oda ise bu isaret kayasinin altinda 5 mt e 4 mt seklinde tesbit yapildi tunel uzeri kazinca 1 mt alttan yaniltici kaya parcalari cikti ustu normal kaya yuvarlak veya tumsekli ama tunele oturtulan alt kismimlari kesme murc izleri var duz ince bir kil toptak tabakasina koymuslar alttan cok sert bloklar cikti tunel girisi ise komple horasan ile kapatilmis abarti degil toprak kum kaya hic kullanmamislar sirf horasan harci dokmusler biktirmak icin bizde biktik zaten
gardaş,iyi işte daha ne istiyonnn.şimdi ne diyon der gibisin. duydum duydumm.senin yerinde olsam şimdi olduğum yerde sevincimden bi takla atardım.demekki daha önce açılmamışşş.içi de doluysa ........horasan zordur.onunda kolayı var.bi sürü aleti edevatı çözümü var.biraz terleyecen.

kabakburgiba

Operatör
zaten bi ağaç gibi yola doğru tüneli vermiş.sağ üst tarafta tünelin üstünde ayrı bi yer daha var. orasınıda kontrol et.