Horasan

Turko

Uzman
Hoca moca farketmez çubuk çekiyorsa definecidir. İkinizde aynı noktayı bulmuş iseniz buda orada mineral olduğunu söyler. Altın gümüş oynak malzemedir. Herkeste aynı yeri göstermez. Sadece mineral aynı yeri gösterir.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Yok hoca sadece geldi yeri belirledi, çembere aldı gitti
Hocalar her zaman para karşılığı is yapmazlar.
Gezmek,oyalanmak,yeri geldiğinde yemek içmek,ortam yapmak,saygı duyulmasını beklemek,aidiyet ihtiyacını gidermek vs vs..

Alemi cihan olsa ben hocayim,cubuklarim okunmuş,burada bekçi var v.b. diyen adamı yanlışlıkla aracima almış bile olsam kır ortasında bırakırım. Yaya gelsin çubuklarını okuya okuya..
Ayakkabılarını da alirim hatta. Günahları affolur belki.
Rast gelsin.

Karabulut

Operatör
Hocalar her zaman para karşılığı is yapmazlar.
Gezmek,oyalanmak,yeri geldiğinde yemek içmek,ortam yapmak,saygı duyulmasını beklemek,aidiyet ihtiyacını gidermek vs vs..

Alemi cihan olsa ben hocayim,cubuklarim okunmuş,burada bekçi var v.b. diyen adamı yanlışlıkla aracima almış bile olsam kır ortasında bırakırım. Yaya gelsin çubuklarını okuya okuya..
Ayakkabılarını da alirim hatta. Günahları affolur belki.
Rast gelsin.
Usta yazık Günah etme eyleme gurban olim ?

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Slm üstatlar,
1,5 metreden böyle yapı çıktı, hiltiyle bile zor bela kırılıyor.
Horasanmı bu
horasan olsa kırılır demekki başka bişe o malzeme, öyle yer var ki, paletli ile alamazsın, farklı seçenekler üretin biraz daha geriden genişleterek devam edin, hilti balyoz murç iş görmüyorsa başka yerde şansınızı deneyin kolay gelsin

Cemov

Aktif Üye
Her zor kırılan taş horosan değildir. Çok sert ve çok yumuşak taş daha kolay kırılır. Orta sertlikte altı iyi destekli yani altinda boşluk olmayan taşı kırmak çokta mümkün değildir. Hatta bu tür taşlarda ateşle ısıtıp su ile çatlatmak yada zayıflatmak bile olası değildir. Hem anladığım kadarıyla kalınlığıda belli değil. 3 metre ise 3 metre taşimi delecek yada kıracaksın yere inaniyorsan şansını taşın yan tarafından dene.

Meraklıyımm

Aktif Üye
Teşekkürler üstatler çok aydınlatıcı oldu maşallah. bazıları istisna, ama üstat diye bir yardım istedim ama şamar oglanı muamelesi görüyoruz nedir bu ya.
Bu horasanmı ve çaresi nedir diye bi soru sordum, nedir bu ya bin dereden su getirdiniz , nezamandır üyeyim bu siteye yapmayın böyle , bilmiyosanız bilmiyorum deyin.
Vay hoca şöyle, vay hoca böyle,
Vay hoca yer içer, vay çubuklar minerale gider,
Yav kardeşim, ben size hocayla ilgili birşey sormadımki,
Lütfen konuyla ilgili bilgisi olan varsa aydınlatsın, yoksa alakasız yorum yapmayın,
Saygılar

hepastios

Editör
Çubuk işte bu taşları çekmiştir bişey çıkmaz yani çıkan taşlar bol mineralli