Horoz ile define bulma

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Uralara bu konuda bilgisi olan varmı bu gercekmi?
Keşke bu işler bu kadar kolay olsa. Tecrübe etmedik arkadaşım. Bundan yıllar önce beyaz bir yavru Hint horuzunu bu niyetle aldiydim. Hatri sayilir da para ödedim. Sonuç horoz büyüdükçe rengârenk oldu :D Paramız ve beklememiz boşa gitti... Eğer denerseniz sonucu buraya yazmanızı sizden istiyorum...

Son düzenleme:

The Thing

C*
Süper Moderatör
İlimini bilmem fakat aklım mantığım almıyor.

Semihh

Bilgili Üye
Keşke bu işler bu kadar kolay olsa. Tecrübe etmedik arkadaşım. Bundan yıllar önce beyaz bir yavru Hint horuzunu bu niyetle aldiydim. Haydi sayilir da para ödedim. Sonuç horoz büyüdükçe rengârenk oldu :D Paramız ve beklememiz boşa gitti... Eğer denerseniz sonucu buraya yazmanızı sizden istiyorum...
Tamam usta

Semihh

Bilgili Üye
Keşke bu işler bu kadar kolay olsa. Tecrübe etmedik arkadaşım. Bundan yıllar önce beyaz bir yavru Hint horuzunu bu niyetle aldiydim. Haydi sayilir da para ödedim. Sonuç horoz büyüdükçe rengârenk oldu :D Paramız ve beklememiz boşa gitti... Eğer denerseniz sonucu buraya yazmanızı sizden istiyorum...
Peki sadece beyazmi olacak.misal çok az baska bir renk olsa olurmu acaba?

yönetmen

Member
Deneyen biri ile konuştum. İnanıp inanmamak size kalmış. Çok detaya girmiyorum. Horozu şüphelendikleri alana gerektiği şekilde bırakıyorlar. Örttüğü yeri 1. 5 metre kazıyorlar. Boş bir küp çıkmış. Olay bu

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Peki sadece beyazmi olacak.misal çok az baska bir renk olsa olurmu acaba?
Yok senin tertipte renk belirtmemis. Bizim usulde ya bembeyaz yada simsiyah olucakti. Sizin attığınız usul farklı. Başarılı olunuyorsa bir ton uğraşı cihazdi cubuktu bırakalım :) sen dene hele... Yalnız senin tertipte ayet devam ediyor. Eksik yapma... Kur'an'ın peygamber efendimize inisiyle ilgili bir ayeti kerime. Kuran ayetlerinde daha ne sırlar varda erişecek derinliğe sahip değiliz...

ersen0010

Bilgili Üye
@Kafkaslı Ustam sen nediyosun bu konu hakkında senin ilmin bizden fazla. Bende duydum ama netice alan sonuca ulaşan biriyle karşılaşmadım

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Birakin şu hurafe işleri niye duayi yazip horozun bonuna asiyor kendi boynuna assin kendi bulsun horozla ne uğraşıyor
Dua ile define bulunurmu bulunur o islerde ALLAH dostlarının işi onlarda bilselerde söylemezler söyle emri gelmediği suretce
Mübarek dua doğrudur ama ağıza bakmak lazim söyleyen ağız dogru ağız mi?

Horoz mübarek bir hayvandir

ersen0010

Bilgili Üye
Birakin şu hurafe işleri niye duayi yazip horozun bonuna asiyor kendi boynuna assin kendi bulsun horozla ne uğraşıyor
Dua ile define bulunurmu bulunur o islerde ALLAH dostlarının işi onlarda bilselerde söylemezler söyle emri gelmediği suretce

Doğru söze ?????

tevfik

Aktif Üye

(y)Selamunaleyküm sayın Kafkaslı Ustam ? Saygılar.

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Allah(c.c.) buyuruyor ki:"Malı istediğime, İlmi isteyene veririm!." Hadis-i Şerif
Kur’an’da her şey var.. Fakat bir kısmı açık, bir kısmı işari yolla ifade edilmiş. Herkes kendi ilmi birikimine göre, anlayış ve kabiliyetine göre alğılar ve cevabini bulur
Ankebut . Bu ayetlerde “Bilmiyorlar mı ki Allah, rızkı dilediğine bol bol verir, dilediğinden de kısar. Şüphesiz, bunda inanan bir kavim için ibretler vardır. Diye buyurmuştur

Vay horozmus vay başka bir şeymis eğer öyle olsaydı hazine kalmazdi bulunacak bu işler nasip işi kurbanım