Hurrda Avcıları (Salvage Hunters tv programı)

zay46

Yeni Üye
en dogru burda başlıgı açılır konuşulur diye düşündüm biraz tereddüt edip açtım. zira her forumda alıcı yok gibi.

bilmeyen için not eski ntvsporun frekansını satın alıp yayın hayatına başlayan dmax kanalında yayınlanan antika mevzusuna pek sıcak bakmayanları dahi cezbedecek hadiselerin oldugu konusu da teması da antika alışverişi olan programın adıdır kendileri.

kaçırmamaya, her bölümünü son saniyesine kadar izlemeye çalışıyorum. ve izledikçe adamlardaki sanat aşkına tarih aşkına bayılıyorum, yahu bir masaya bin sterlin, bir lambaya 50 stelrin falan verilir mi? ülkemizdeki kura çevirdigim için demiyorum orası için bile pahalı.
ama gidiyor işte.

keşke bizde de eskiye, sanata dair böyle bir hastalık istek olsa da ortalık tarih koksa.

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bende takip ediyorum,güzel program.
D max kanalı iyi bir alternatif oldu.Diğer kanallarda saçma sapan yarışmalardan dizilerden başka birşey yok.

Jookerturk

Bilgili Üye
Onlarda antika ve sanat.
Bizde hurda ve eski.

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bende seyrediyorum o programı... güzel program ... fiyatlar genelde paunt üzerinden bazen dolar üzerinden hesaplanıyor..... fakat burada dikkat ettiğim rektefiye ettikleri arabalar zamanının değerli arabaları... sanki erimez çürümez cinsten .... bize vurgularsak yerli 1 araba alıp rektefiye yapalım dersek elimizde kalmasa bile ettiğimiz masraf bize kâr kalır .... dun akşamki seyrettiğim programda mercedes arazi araciydi ben bile begemdim ve hatta BulursamKader25 ustam akluma geldi onada lazim bundan 1 tane diye ... 10 nhmara arac oldu ...12 bin paunt a satıldı yaklaşık 70 veya 75 bin tl ......
Güzel program tavsiye ederim....

Son düzenleme:

Jookerturk

Bilgili Üye
Bazen çıkıp hurdacıları gezip dolaşmak geliyor içimden.
Bi arkadaşım vardı hurdacıdan iki üç tane orijinal zippo çakmak bulmuştu. Bakırcı ustası olan komşum Ermeni yapımı/işçiliği olan bakır bir tas bulmuştu. Demem o ki hurdacı görünce girip göz atmakta fayda var. Mesela şimdi küçük ve eski bi radyom olmasını çok istiyorum sırf bunun için çıkıp dolaşacağım hurdacıları.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Ben seyyar ekiş antikacılık yaptım güzel serii ve az karla suyasabuna dokunmadan tatlı para alıyordum keşh algülüm ver gülüm nelerin para ettiğini bilirim

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Tabiki olur geçen biri buraya dikişmakinası resmi koyduydu. Mesela onu antikacılar üstünden ziyade alt sehpası ayakları şekilli döküm. Olur ondan alırlar elli yüz TL arası. Üst makinayı atarlar depoya... Sona üstüne elli liraya cam kestirip rötüş yaparlar.. O sehpa öyle tatlı ve antik görünürki. İki yüz. Üçyüz. Arası okuturlar. Bu binlercesin den Bi örnek