Iki oyma

sait

Bilgili Üye
Biri uzaktan çekimi diğeri de yakın ama foto yetersiz diye yorumlarınızı esirgemeyin lütfen bu oymalar ne anlama geliyor fikri olan varsa yardimci olsun lütfen

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Tüm fotolar bunlar mı ?
Oymaların net görüntüsü yok , yetersiz foto ;bu fotolara göre de oymaların altında kalan bölüm izler bu açıdan böyle gözüküyorsa ya duvarda kullanılan blok kayalar ,akıntıyla doğal oluşum veyada giriş blokları yuvarlak çemberimsi iz dikkat çekici o yüzden gördüklerimi belirttim . Çok resim olması gerekir artı bilgi .
Bu farklı Böyle insan boyundan uzun yerlerdeki ve dikey yamacta bulunan oymalar gözlerin üzerinizde olduğunu -Başlangıç noktası . Baktığı yönde mezarı . Bu oyma patika tarzı yola açılmış dikey yamaçların devam ettiği sürece yol üzerinde karşılaşabileceğiniz mezarları temsil etme özelliğine sahiptirler ama ben oymalara siz söylemeseniz oyma olduklarını zor farkederdim :244:.Oraya merdiven dayayıp ölçülerini alın elinizi sokun içinde 2. tamamlayıcı -yön tayin edici işaretler olabiliyor . Dikkatli Olun .
Ekli dosyayı görüntüle 161246

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Sunak olmadigi kesin.
Lakin ne olacagi belli degil.
Bu alanin usulune uygun resimlenmesi lazim ustam.
Oymalarim olcusunu de aliniz. Cap ve genislik.
Giden kasa kontrolude yapsin.

sait

Bilgili Üye
Tamam abiler bu hafta bol foto çekip atacam peki başka söylenecek yada yardimci işaret olarak nerelere bakılması yön olarak belirleyici birsey yokmu hem BulursamKader25 ustam kasa kontrolü nasıl yapacam yani oranın kırılıp acilmismi olma ihtimali var

sait

Bilgili Üye
kazama ustam bu isaretledigin yer mi dikkat çekiyor giriş mi yoksa yön olma ihtimali de varmı acaba ?

BulursamKader25

Tamam abiler bu hafta bol foto çekip atacam peki başka söylenecek yada yardimci işaret olarak nerelere bakılması yön olarak belirleyici birsey yokmu hem BulursamKader25 ustam kasa kontrolü nasıl yapacam yani oranın kırılıp acilmismi olma ihtimali var
Resimler gelince anlasilir, acilmis kasa olup olmadigi. Lakin bence onlar kasa degil.
Kayanin geneline bakilsin kasa olacak yer var mi?
İhtimal olan para icin kasa degil, malzeme-mal icin kasa ihtimali olan yerler.

sait

Bilgili Üye
Anladım şimdi BulursamKader25 abim dediğin gibi fotolar çekip getirecem peki bu iki oyma sence uğraşmaya değer mi bu haliyle ?

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bize yakin olan oyuk degulde digeri kasayi andiriyor. Oyuklarin sol tarafini da incelemek lazim, buranin daha yukarisi nasil caba. Ayrica cevrede yigma varmi kardesim. Selametle

sait

Bilgili Üye
Mirkut ustam buranin uzaktan resmini attım ilk resim uzaktan çekilmiş
En tepe de bu oyma yığma yok her yer kayalık alan

BulursamKader25

Anladım şimdi BulursamKader25 abim dediğin gibi fotolar çekip getirecem peki bu iki oyma sence uğraşmaya değer mi bu haliyle ?
Yeni uygun resimler geldikten sonra net karara varilabulinir. Geriden cekilen resime bakinca altta bir oda olmasi fiziken cok uygun.

Karsisindaki sol tarafta bulunan iki dere arasinda kalan yamaclarda inceleme yapmak icun uygun yerlerdir. Arazi araci veya motorsiklet varsa oralari da gezmekte yarar var derim.