ilk defa hazine aramaya gittim, cok şükür boş dönmedim

oymak beyi

Bilgili Üye
Dönüş yolunda yaşadıklarınız tam film tadında olmuş.Bazı yerleri iki defa okudum.Hatta iyi bir senaryo çıkar bu yaşadıklarınızdan :)
Bu arada aldığınız cihazın marka modeli nedir?
ikinci el deephunter aldım ustam, bursada samimiyetine aldandandigim için cihazı enine boyuna incelemedim, ekranı açtım görüntü geldi kapattım. tamam dedim. araziye gidince cihazı açtım, zemin ayarı yapayım dedim hop (-) tuşu bozuk. zemin ayari yapamıyorsun sırtımdan aşağı buz gibi bişey aktı, ter mi başka bişey mi bilmiyorum. ve cihazin derinlik kaybına sbeb olan başka Bi arızası daha var cihaz görmesi gereken derinliği görmüyor nasıl bişey anlamadım. normalde küfürbaz biriyim ama sadece Allah dedim başka bişey demedim,

Karabulut

Operatör
Kalibrasyon ayarı diye birşey varmış ustam araştırın bir belki faydası olur

oymak beyi

Bilgili Üye
Kalibrasyon ayarı diye birşey varmış ustam araştırın bir belki faydası olur
ustam zemin ayarı var, onun dışında kalibrasyon ayarı duymadım. rezonans ayarı duydum, sanırım bu ikisi aynı şey, bu rezonans ayarını da bayiden başka yere yaptırmak daha kötü sonuçlara sebeb olur demişlerdj. bayisini arayıp görüşeceğim

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ustam zemin ayarı var, onun dışında kalibrasyon ayarı duymadım. rezonans ayarı duydum, sanırım bu ikisi aynı şey, bu rezonans ayarını da bayiden başka yere yaptırmak daha kötü sonuçlara sebeb olur demişlerdj. bayisini arayıp görüşeceğim
Kardeşim toprak ayarı olmayan cihazla taşa demir toprağa da altın diyebilir. Heleki yabancı olduğun bir cihaz olunca o şekilde kullanman seni boşa yoracaktır.

oymak beyi

Bilgili Üye
Kardeşim toprak ayarı olmayan cihazla taşa demir toprağa da altın diyebilir. Heleki yabancı olduğun bir cihaz olunca o şekilde kullanman seni boşa yoracaktır.
ustam saft üzerinde ki kumanda bozuk tu. dağın başında ne yapabilirim derken büyük başlığın kumandası ilişti gözüme. çareyi onda buldum. onun kumandasını kullandım. sorounsuz şekilde yaptım toprak ayarını falan ama sanırım derinlik kaybı var makina da, bahsedilen kadar derinden çekmiyor çünkü, testler berbat ötesi

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Keşke almadan önce bi sorsaydınız konu açıp.
- tuş leksanda sanırım ve değişimi çok bir para tutmaz.
Cihazın içi açılmadıysa rezonans ya da kalibrasyona gerek olacağını sanmıyorum.
Sorun şuysa yani satıcı size 6-8 metre derinlikler vaadettiği halde siz 60-80mcm. de kalıyorsanız.
Cihazın kapasitesi o kadar zaten, ha tencere tavayı büyük başlıkla 1,5 metrenin üzerinde algılıyorsa o da iyi.

oymak beyi

Bilgili Üye
Sorun şuysa yani satıcı size 6-8 metre derinlikler vaadettiği halde siz 60-80mcm. de kalıyorsanız.
Cihazın kapasitesi o kadar zaten, ha tencere tavayı büyük başlıkla 1,5 metrenin üzerinde algılıyorsa o da iyi.
satanlar kullanmayı beceremedik, herseye ötüyor, bide bakmaya bjyetkendigimjz yer de miras sorunu çıktı, baktık olacak gibi değil bizde uğraşacak duryumda değiliz, diyerek sattılar. açılmış gibi durmuyor ustam. fikir alışverişi yapmıştık sitede. aradığım fiyat aralığında alabileceğim en derin cihaz buydu, bu sonuca vardık. ve aldın, deephunter dan şikayetim yok şikayetim benim aldığım cihaz ve satıcıları sıkıntılı. keşke ucuza bunu alacağıma fazlasını verip sıfır alsaydım, ne bileyim işte oldu Bi kere

oymak beyi

Bilgili Üye
Gecmis olsunda bu zor durum sende me gibi bir etki bırakti,
ustam bazı şeyler var ama dilim dönmüyor, izah edemiyorum.. onun dışında her ne kadar ölümle yüzleşsem de neticede insanoğluyuz, aldaniuiruz, aklım iki yerde kaldı ?‍♂ keşke bir gün daha kalabilseydik de öyle yagsaydi kar. adamcağız daha doldurulmuş bi tünel bulmuş, girişinde oldukça kabartmalı haç olan, akıl danistigi biri ibadethane olma ihtimali çok yüksek demiş, onu gösterecekti ama işte.. aklım kaldı kısaca ustam. bölge çok değerli bir bölge, eski Halep yolunun geçtigi bölge aaah ah

NURUM52

Moderatör
Moderatör
çok geçmiş olsun dağ bayır dolanmak zor iş boş konuşmaya benzemiyor yiğenimde bursada şelaleye inmişlerdi arkadaşlarıyla geri çıkamadılar bir gün sonra afad kurtardı onlarıda bir daha asla dibini görmediğim göle dalmam ölümden döndük der yaşadıklarını anlatıyor korkunç şeyler allah herkesin yardımcısı olsun

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustam cihaz güzel orta başlıkla tencere kapağını 3 metreden görürsün ama cihazı kullanırken hem toprak ayarı hemde mineral elemeyi iyi bilmek lazım. Birde en büyük sıkıntı kullanıcı canlı elektrik kablosunu ölçmüşse yüksek manyetikten rezonans ayarı kayıp kalibrasyonu bozuyor. Buda toprak ayarı yapamadan yapıldı gösterip hem derinlik hemde herşeye ötmesine sebep oluyor.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
satanlar kullanmayı beceremedik, herseye ötüyor, bide bakmaya bjyetkendigimjz yer de miras sorunu çıktı, baktık olacak gibi değil bizde uğraşacak duryumda değiliz, diyerek sattılar. açılmış gibi durmuyor ustam. fikir alışverişi yapmıştık sitede. aradığım fiyat aralığında alabileceğim en derin cihaz buydu, bu sonuca vardık. ve aldın, deephunter dan şikayetim yok şikayetim benim aldığım cihaz ve satıcıları sıkıntılı. keşke ucuza bunu alacağıma fazlasını verip sıfır alsaydım, ne bileyim işte oldu Bi kere
Keşke sıfır alsaydın çok daha iyi olurdu. Buda bir tecrübe olmuş oldu. İmkanın varsa bunu geri ver ve aynı parayla altın al. Baharın bozdurup sıfır alırsın :)