İlk Maceramız Kaplumbağa

benacemi

Member
Merhaba üstatlar. Yeni üye olsamda 2 yıldır forumu takip ediyorum.Bu konuda biraz acemiyim bir hatamız olursa şimdiden affola.En sonunda bizimde karşımıza bir şey çıktı.Bulmuş olduğum yerin resimlerini çekmeye çalıştım.Siz değerli üstatların yardımlarınızı bekliyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 229780
Ekli dosyayı görüntüle 229781,
Ekli dosyayı görüntüle 229782
Ekli dosyayı görüntüle 229783
Ekli dosyayı görüntüle 229784
Ekli dosyayı görüntüle 229785
Ekli dosyayı görüntüle 229786

eski

Editör
Mezar yerindesin önünde sunağı var. Arkasında yamaca doğru arşaştırın .

benacemi

Member
resimlemeyi iyi yaparsan sana daha iyi yardım ederiz üstü ve alt zemin ve yan kayayı bu diyer yerler içinde gecerli uzak resim cevresi görülecek gibi ve cevre resmi

Ekli dosyayı görüntüle 229917

Ekli dosyayı görüntüle 229918
Öncelikle teşekkür ederim üstad yardımınız için.Yarın bölgeye tekrar gidicem kısmet olursa daha iyi fotoğraflarım bölgeyi biraz acemisiyiz kusura bakmayın.4 tane oyma deliğin önünde bir adet daha var ama biraz deforme olmuş.Ne anlama geliyor peki delikler?Kaplumbağa varsaydığım kütlenin arkasında kanallar var.Kaplumbağanın altıda çok büyük kaya kütleleriyle kapanmış sanki yarın fotoğraflayıp detaylı atıcam buraya.Bir de şöyle bir şey buldum
Ekli dosyayı görüntüle 229934

Ekli dosyayı görüntüle 229935
bu da bana işaretmiş gibi geldi

benacemi

Member
Mezar yerindesin önünde sunağı var. Arkasında yamaca doğru arşaştırın .
Hangi döneme aittir ustam burası ne gibi şeylerle karşılaşırız.Kaplımbağanın önünde(200m) 1 adet mağara, sağında (500m) bir mağara, ortada su geçiyor suyun karşısında da bir mağara mevcut.Mağaralar ile bir bağlantısı olabilir mi?veyahut hepsi aynı dönem yapısı mıdır?

eski

Editör
Hangi döneme aittir ustam burası ne gibi şeylerle karşılaşırız.Kaplımbağanın önünde(200m) 1 adet mağara, sağında (500m) bir mağara, ortada su geçiyor suyun karşısında da bir mağara mevcut.Mağaralar ile bir bağlantısı olabilir mi?veyahut hepsi aynı dönem yapısı mıdır?
Tam yerini bilme imkanı yok, kahinlik olur, açılmadıysa oralarda biryerdedir' olası yeri belirttim .Dönemi bir çok dönemde kullanıldı şu bu demek oda atmasyon olur , o işler bilimsel işler defineci işi değil .

R00T

Profesyonel
Co Admin
Sıralı oymalar kaç adet ve dizilimi nasıl.Böyle yerleri ot yokken çekecen ki netleşsin durum.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Küçük oyma tarafında sunağa yakın giriş arayabilirsin .Mezarlar yanyana olabilir yada gireceğin bir oda.Ben orada pek oda beklememde yanyana dizili yakın mezarlar beklerim.elbet biri dolu olur.Yakın civarında kasa alameti bakabilirsin.Tecrübedir benzeri durumlardan.Ustaların belirttiği kanallı durum işler ayrı...
Sevgi ve saygı ile kalınız.