İlkler nasıl ortaya çıktı?

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bir fidanı aşılamak için aşılı başka bir ağaca ihtiyaç duyuyoruz.Yine yoğurt yapmak için yapılmış yoğurttan yararlanıyoruz.
Peki ilk fidan nasıl aşılandı? İlk yoğurt nasıl mayalandı?

sepetkaya

Editör
uçanhollandalı bilader ne güzel konu böyle, hakikaten ilkler nasıl ortaya çıktı.. Türkiye'nin bir kazasında adamlar asırlardır aynı yoğurdun mayasını kullanarak günümüze kadar getirmişler, ve bu hala devam ediyor sanırım devam da eder..gördüğümde çok şaşırmıştım...

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Bir fidanı aşılamak için aşılı başka bir ağaca ihtiyaç duyuyoruz.Yine yoğurt yapmak için yapılmış yoğurttan yararlanıyoruz.
Peki ilk fidan nasıl aşılandı? İlk yoğurt nasıl mayalandı?
Usta o bu değilde şu ilk sigarayı icat edeni bende merak ediyorum adama aklıma geldikçe sövüyorum :D tanısaydım bari

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Evrimsel süreç neticesinde şekillendi. Biliyorsunuz Kur’an’da evrim süreci vardır ama Darwinin maymun muhabbetini kabul etmez.
Gerçi hala maymun peşinde giden Binlerce akıl fukarası var ama Ne yapalım? Allah akıl fikir versin.

Mesela yoğurt yapacaksın ama evde hiç yoğurt yoksa 2 tane nohut katılarakta mayalama işlemi yapılır.

bunun gibi Alternatif örnekler doğada sıkça rastlanır.

ilk ben gördüm

Yeni Üye
Evrimsel süreç neticesinde şekillendi. Biliyorsunuz Kur’an’da evrim süreci vardır ama Darwinin maymun muhabbetini kabul etmez.
Gerçi hala maymun peşinde giden Binlerce akıl fukarası var ama Ne yapalım? Allah akıl fikir versin.

Mesela yoğurt yapacaksın ama evde hiç yoğurt yoksa 2 tane nohut katılarakta mayalama işlemi yapılır.

bunun gibi Alternatif örnekler doğada sıkça rastlanır.

Maymun peşinde gitmeyi akıl fukarası olarak kabul etmek pek doğru olmaz hatta maymun meselesini sadece darwin ile ilişkilendirmek de pek doğru olmaz. Kur'an ilk gelen din olmadığı için ondan öncesinde de Darwin teorisi gibi olmasa da maymun ile ilişkilendirme mevcuttur. Darwin'in ki ise sadece teoridir, fikir yürütmedir.

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Konuyu ne ara yoğurt mayasından evrim teorisine getirdiniz? Size de birşey sormaya gelmiyor:200:

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Maymun peşinde gitmeyi akıl fukarası olarak kabul etmek pek doğru olmaz hatta maymun meselesini sadece darwin ile ilişkilendirmek de pek doğru olmaz. Kur'an ilk gelen din olmadığı için ondan öncesinde de Darwin teorisi gibi olmasa da maymun ile ilişkilendirme mevcuttur. Darwin'in ki ise sadece teoridir, fikir yürütmedir.
diğer kutsal kitaplarda insanlığın varoluş sürecinde maymun tezini destekleyen bir ayet Ya da pasaj mı var ?
var mı bir örnek yazar mısın? Araştırayım :)