inek veya manda butun seklinde gomulmus

kortala

Yeni Üye
selamun aleykum ustadlarim su aramak icin kazi yaptigim esnada inek veya manga (ayirt edemedim) butun seklinde hicbir parcasi ayrilmadan gomulmus vaziyette buldum. ust kisminda ondan 20 santim yukarida 2santim kalinlikta kul kati var. alt kismindada tahmini 20 santimlik sert taaka var, ondan sonra kumlu yumusak toprak var. tam kafatasinin oldugu kisimdada aradigim su borusu asagi dogru gidiyor. bas taraf kismindan oraya kadar taki[p ettim boruyu. kemiyin baw kisminda asagi dogru gidiyor. lutfen yorumlarinizi eksik etmeyin. saygilar!

kortala

Yeni Üye
eyvallah tesekkur ederim hocam neki bunun anlami.

fatih7979

Süper Moderatör
Süper Moderatör
orda ne arıyorsunki hayvan muhtemel mundar ölmüş ve gommüşler

kortala

Yeni Üye
hocam ben su kuyusu kaziyordum, ilk once kul cikti, sonrasionda kup kiriklari cikti ve sonra bu hayvanin kemikleri cikti. su borusuda bu hayvanin tamda basinin altindan asagi dogru gidiyor. ve garip olanda burda oncesinde yani sorup sorusturdugum kadariyla en az 60 yil oncesinden bu gune kadar orda hayvan gomulmemis. burasi bizim bagimiz. vede bir garip olayda burda eksiden hic bir su borusu olmadigidir. ve ben kkuyu kazarken rastladim boruya. nerden geldigini aramak icin kaza kaza gellip bu kemiklere rastladim.

Asil

Aktif Üye
Su borusu dediğiniz horasan ve tugla tipinde mi"?

kortala

Yeni Üye
metalden bir borudur ama paslanmis ve cok cabuk kiriliyor.