İnternet Demeyin Hakaret etmeyin.

Follower

Yeni Üye
Arkadaşlar bu forumda olmayan bundan soınra olması gereken önemli bi konuya değinelim. konumuz internet üzerinden hakaret etmenin cezası. bu iş size uzun gelmesin çok basit sadece hakaretleri belgelendirin yeter.

şimdi ben size kısaca kendimi tanıtayım gerçek işim bilgisayardır, bilgisayar programlama ve algoritmalardır daha önce araba forumlarında moderatörlük yaptım oradada hakaret eden kullanıcılar vardı oysaki hakaretin hiç bir şekli kabul edilemez. İster yüz yüze ilişkilerde isterse internet ortamda olsun yapılan bir hakaretin küfrün bir karşılığı olmalıdır. Ne yazık ki birçok insan yüz yüzeyken hakaret etme cesareti gösteremezken internet ortamında kabadayı olup çıkmaktadır. bu tip insanların neden böyle olduklarıyla alakalı açıklamalar var biraz kaba olduğundan yazmayacağım.

evet internet ortamında yapılan hakaretin yaptırımı olmadığını zannetmeyin. yanılırsınız oysaki İnternette yapılan hakaretin cezası 3 aydan 2 yıla kadar gider para cezaları cabası.... ben bu konuları iyi bilirim bir tek bu forum değil sosyal medyada bile olsa hakarete madur kalırsanız hiç çekinmeyin bana selam atın.

the escape

Member
güzel konu ellerine sağlık. sanal ortamda küfür edip türlü cezalar alanları hep okurdum bunum örneği çok. bir şikayet yeter.
adresleride vardı şikayet için.

Follower

Yeni Üye
ne yaptın sen şimdi bizim ekmemize taş koydun :wink-new:

fatsali

Member
ne yaptın sen şimdi bizim ekmemize taş koydun :wink-new:
:200:

Daha önce bilişim suçları şubesine yolu düşmüş ve eski bilişimci olarak konu sahibi haklıdır diyorum. Hatta İstanbul Gayrettepe Bilişim Suçları Şubesine ayak bastığınızda sizi şöyle bir yazı karşılar. ' Ortam sanal olsa da işlenen suç gerçektir!'

orkun

Engellendi
Bilgilendirme için teşekkürler Follower usta