işaret olmadan yer tespiti yapılırmı

adem44

Bilgili Üye
keyhuyu ustanın bosluk sistemini kullan sana fazlasıyla yeter bende. Daha gelişmiş cigaz oldugu halde bu sistemi kullaniyorum ama yanında dortlu bakir cubuk bulunsun l cubuk kullanma acemiysen dortlu bakir çubuğu kullan yanılma payı fazla yok l cubuk kullanacaksan çubuğu eline tutarken sıkı tut eğer bir şey varsa cubuk zorla döner belli mesafede baya sıkıntılı yani l çubuğu tutan el çok önemli kullanması baya değil. Çok zor benim anladigim

sprtcs

Member
su hayattır suyun olduğu bölgelerde hayatta vardır ustalarında dediği gibi arazi iyi gözlemlenmeli işin yarısını tecrübe halleder tabi kısmet faktörüde var varsa kısmette gelir yemenden yoksa kısmette ne gelir elden bazı yaşantı yerlerinde su olmaya bilir ama zamanında olup kurumuş su kaynağı ihtimali yüksektir su kenarları ve çevresi iyi gözlemlenmelidir birde kafada canlandırma yapmak lazım bölgeyi degerlendirmek için

Turko

Uzman
2 yıl önce dere yatağında işaretler ile belirledigim noktaya ekibim çalışırken karşı kıyısında dikkatimi çeken mevcut bitki ortusunden farklı yatağın hemen kenarında iğne yaprak calilik bir nokta gördüm en yakın orman yapısı yatağa 100 metre iken heryer meşe ağacı iken bunun ne işi var burda acaba diyerek karşı kıyıya geçtim etrafı tumseklesmis akıntı ile ne varsa toplamış alt taraflarına 2 kişi girdik dibine çalıları temizledik cihazı tuttum kutsal ses :) 3 tek para ve sağ dirsekten kopmuş heykel kolu şu akıntısı ile dibine toplanmış . gövdeyi hala arıyoruz :)) His dediğin mevzu kafandaki mevcut bilgiler ile gördüklerin ortusmediginde yada bire bire ortustugunde vücut tepki veriyor dikkatin en üst seviyeye çıkıyor ozaman araziyi kafanda parçalara ayırıp elemeye başlıyorsun. Önceki tecrübeler ile işaret bazen en sanki iş olarak kalıyor.