İşaret var

Kedo

Member
Ragıp ustadim.sizi anladım. Teşekür ediyorum.verdiği iz değerli bilgilerinizden dolayı. Resimlere gelince yuklediğiniz.resimler. benim resimlerle aynı figür.şekil damalı haç mı diyorlar Ermeni haç işareti.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Bulursamkader 25 hocam tuzak lı olduğunu nerden anladınız. Tuzak işareti falan yok .benim arkeolog arkadaşım var.onada gösterdim tuzak müzakere yok diyor.
Sisenin-surahinin sol tarafinda duran, ben burayi korumaktayim diyen yilan soyluyor kiymetli ustam.

Kedo

Member
Bulursam kader abicim senin bahsettiğin yılanlı şişe Sürahi resmini Ragıp usta .koymuş benim değil siz yanlış kişinin resmine yorum yapmışsınız.

Kedo

Member
Timur hocam bu göz yaşı şişesi olan yerde malzeme çıkarımı acaba . Maĺ ı işaret ederim.

deli firat

DOĞACI
Hey maşallah konulara bakıyorum bir kaç kişi haric hep aynı kopyala yapıştır yorumlar vay halimize ne günlere kaldık özüldüm gercekten

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Değerli kardeşim, @ragıp ustamı dikkate al derim. Bu ermeni işaretidir kanaatimce. Sen önce onun söylediği doğrultuda ilerle bu arada diğer fikirleri de not al ikinci planda kalsın. Resime de iyi bak çizmedim ama ikinci bir haç daha var yoncanın hemen altında yonca ile diğer haç arasında silinmeye yüz tutmuş bence iki bayan mezarı var biri kız biri de kadın olmalı. Selametle

Ekli dosyayı görüntüle 147022

Kedo

Member
toyallp .Ustam Merhaba öncelikle ilginden dolayi teşekür ediyorum.çok haklısınız. bende Ragıp ustamı birinci planda sizin verdiğiniz değerli bilgilerde benzerlik taşıyor. Saygılar hocam.allaha emanet olun.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Cikan yeri biliyorsaniz yigma veya setli biryer gorebildinizmi Kedo kardesim

Kedo

Member
Mirkut ustadim.Merhaba. dediğiniz tarzda bir yer yok sadece işaretlerin bulunduğu yer yüksek bir yamaç.teşekür ediyorum bilgilerinizden dolayı.

Kedo

Member
kralbenim Ustam .bu yer Hititlere ait işaretlermi. Diyorsun.teşekür ler

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hittiler lahit kullanmamıştır bu işaretlere hititler döneminde rastlanmamıştır hiç bir arkeolojik kazıda bu tip simge kayıdedilmemmiştir
Bu bu bir orta çağ roma simgesidir ve kendilerine ait haçın değişik bir versiyonudur
Lahit der bunun başka açıklaması yok
Toprak altı lahit mübarek ler

Son düzenleme: