Işaretin babasi. Ehil kişilerce hediyesi alinmiş. Zor iş

The King1

Member
The King ustamın 2 nci fotosu harika bir örnek bizler için.kare oyma diye bakarsak ilk önce çok şeyleri kaçırabiliriz.burda yine çatlakları takip etmemiz gerektiği bize iyi bir ders.bunu kafalarımıza kazıyalım artık.önce kare oymanın anlamını bırakacağız.ilk iş. çatlakları takip etmek.boşluk tesbiti.ve hediyesi.ondan sonra diğer olasılıklara ve ana hedefe yönelmeliyiz.böyle karelerde king ustam keşke en boy ve derinlik ölçüsünüde alsaymış.karenin içinde 2 nci biişaret mesela çarpı bakmalıydı.çok küçük gözle belki farkedilmeyebilir.ustama kala kala zoru kalmış.tesis dedi zannedersem.tünelin ucunun gittiği yer.fazla kurcalamayalım.tesis boşunamı yapılmış ki.???????
Buraya kesif amacli aniden gittim. Yanliz bu tapinak mezarda olcuden ziyade rituel on planda. Cunku 3 tarafi kayalik 1 tarafi ucurum olan ortalama 4 5 donum bile belki gelmeyen bir yer.

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
zeminde giriş illaki olmalı kayaların yapısı oda kaya mezar yapılmaya uygun yerler.. hakkında hayırlısı inşallah

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Orada 4 tane odanin varoldugunu soyledigi kanaatindeyim. Cunku 4 oda seklinde. Ve bolmelerden birinde murcdeligi var ve akintisi diger baska bolmeye gidiyor. Buyuk ihtimal bu tapinak mezarinin malzeme odasi. 3 tane tunel gozukuyor. 2 yanlis bir dogru.Dogru olan mezardan malzeme odasina gecis oldugu kanaatindeyim. Tabi bu benim dusuncem hac olarakta algilanabilir. Degerlendirmeye acik bir yer. Farkli bir yer. Dedigim gibi daha once boylesine bir yere denk gelmedim.
Kanaatim o bölmelerin oda olmadığı yönünde veya iması yapılmadığı yönündedir.

kabakburgiba

Operatör
The King ustam su ile alakalı gözüne neler ilişti.bide işin bu yönü var.düğümü ordan çözebiliriz.eğer bu kadar oda var ise düğüm burada ustam.suyu bi araştır bi zahmet.elimizdeki en önemli anahtar su bunu unutma.çünkü odalar tünelle buradan bağlantılı çıkacak.bu şaşmazzzzzzzz.kuyuda olsa tünel.derede olsa tünelllll.ş,fremiz su.