işaretler hakkında yorum.

kanije

Bilgili Üye
selamun aleykum değerli dostlar.
gıdıklanmış ve çözüme kavuşmuş iki tane işareti sizlerle paylaşıyorum.
yorumlarınızı beklerim.
ilk iki resim bir yerde.
alttaki 2 resim başka bir yerde.bir birleriyle alakalı değildir.
yorumlardan sonra net çözümü yazacağım inşallah.

kanije

Bilgili Üye
İşarete göre yorum yapacaksın mübarek.bu işareti ben gördüğümde çevreye bakma ihtiyacı duymuyorum.zaten işi bilen her şeyi anlıyor.
1.işaretin çözümü
işaretin 1 metre önü ve 6 metre derinlik ve anakayaya tünelle girilmiş tünel net 66 metre uzunluğunda idi ve iki mezar odası yapılmış.sağdaki mezar odası soldakine nazaran daha sade.soldaki mezar odası daha zengin idi malzeme yönünden.

2.işaretin çözümü ise.
taş toprağa baş aşağı bakıyor idi.yani mezarım aşağıda demek istenmiş.
burası 3 yığma mezar.7 metre derinlik ve birbirlerine 80 cm tünelle bağlanmış mezarlar.ana mezar güzel idi fakat diğer mezardaki hediyelerin kondisyonları maalesef berbat durumda idi.
biraz gümüş biraz sarıkız.

zaman zaman çözdüğümüz ve işlem yaptığım yerlerin detaylarını paylaşacağım inşallah.

baykan

Bilgili Üye
Tebrikler @kanije ustam mutlu son ve paylaşımın için. Görsel hafıza her zaman anlatımdan daha iyidir. Gördüğünü hiç unutmazsın. Tespitleri neyle yaptın acaba cihaz mı çubuk mu açıklarsan seviniriz. Bilgi amaçlı soruyorum beni yanlış anlamayın. Selametle.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
İsaretin kendisinde veya bulundugu kayada derinlikle alakali bir isaret var miydi? Derinlikler ne ile tespit edildi ustam..?

kanije

Bilgili Üye
derinlik garmin çekimiyle ortalaması bulundu ama her zaman çubukla teyit edildi.2. işarette derinliği işaret ile anlıyoruz kolaylıkla.1.işarette ise garmin ile elde ettiğimiz datayı surfer ve voxler ile detaylı çalışma sonrası tespit edildi.tespit edilen metraj ile ulaşan metraj 20 cm şaştı.

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Ustam sen aşmıssın o zaman, işarete göre hemen herseyi hissedip gorebiliryorsun ,arazi ve çevreye ihtiyaç duymamak gerçekten harika ,inşaallah bende senin düzeyine ulaşırım boşa kürek cekmem, cepte para kalmadı, yada atla gel seni misafir edeyim şu kardeşinede yardımcı ol. Resimleri gördük ucundan azıcık tunelleri ve odalarınıda görsek ne güzel görseller olurdu.İştahımıza iştah katarlardı be ustam.

kanije

Bilgili Üye
34 yıldır arazideyim.20 yıllık harita mühendisiyim.elimden geldiğince tecrübe kazanmaya ve arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyorum.forumda birçok arkadaşa yardım oldum,oluyorum.işaretleri okuma noktasına gelince.ermeni yanında 28 yıllık bir aile dostumuzun eğitimiyle,arazi tecrübesiyle naçizane öğrendik az buçuk bir şeyler.az bir şey tecrübe.biraz teknoloji.%90 doğru nokta.gerisi ya nasip.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
derinlik garmin çekimiyle ortalaması bulundu ama her zaman çubukla teyit edildi.2. işarette derinliği işaret ile anlıyoruz kolaylıkla.1.işarette ise garmin ile elde ettiğimiz datayı surfer ve voxler ile detaylı çalışma sonrası tespit edildi.tespit edilen metraj ile ulaşan metraj 20 cm şaştı.
Güzel bir calisma olmus.
Tebrik ederim.

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
34 yıldır arazideyim.20 yıllık harita mühendisiyim.elimden geldiğince tecrübe kazanmaya ve arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyorum.forumda birçok arkadaşa yardım oldum,oluyorum.işaretleri okuma noktasına gelince.ermeni yanında 28 yıllık bir aile dostumuzun eğitimiyle,arazi tecrübesiyle naçizane öğrendik az buçuk bir şeyler.az bir şey tecrübe.biraz teknoloji.%90 doğru nokta.gerisi ya nasip.
ermeni saklama yapmadan önce ilk ne işareti yapar ? veya ermeni ve rum saklama nasıl yapar.

Son düzenleme: