işaretler ve anlamları?

qharez

Yeni Üye
yakın resimleri de ceker atarım suan iş yerindeyim

ateduman

Member
Ekli dosyayı görüntüle 126888Ekli dosyayı görüntüle 126889bahtın bol olsun. bence çesme de birsey arama. rumların sokağa pek birsey bırakacağını sanmam .ama yine 3 lemeyi kullanmıslar. ( çok severler). eğer birsey arayacaksan bu içerisi olmalı ki depo olarak attığın resm buna en musait yer. bence 3 olan hersey üzerinde arastırma yap. resimde gözüme çarpan üstüste merdivenler var. burada bir arama yap. olmadı depoda yerde veya duvarlarda farklı taş, dolap vs bak derim. kolay gelsin

ateduman

Member
eğer merdivenin sağında kalan bölüm ocak ise en ideal yer orasıdır. daha önce çok ortaya çıkmış orneği var .

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Çeşmenin mutlaka bir pınarı ve ya kuyusu vardır. Eskiden musluk mu vardı? Bence evin içini araştır ama suyun kaynağını da bir gözden geçir. Ama benim gibi acemi isen mutlaka üstadlarımdan sürekli bilgi al çünkü zehir ve tuzaklar sıkıntılı iştir. Selametle

Ibrahım2

Bilgili Üye
Tam bana göre bıyer geçmişi nedir kardeş kimler yaşamış daha önce nedir ne değildir anlat çeşmenin dışında geçmişi onemlı

yigitalperen

Member
yılanda buyuk ıhtımalle kapan tuzagı vardır arkadaslar kolunuzu bacagınız bırakmayın. zehır kısmına bır sey dıyemem. atedumana katılıyorum evın dısında bırsey yok. eger kı kamu malı olsaydı osmanlı dakı gıbı ımar parası v.s olurdu ama burası oyle bır yer degıl. ıcerıde yapacagın ıyı bır gozlem senı hedefe ulastırır. sıvanmıs farklı tas vaya betımleme yapılan bır yer yon bulmaslısın. bırde buraya gırıs bahce avlsundanmı yok dırek eve mı gırıyorsun.

ragıp

Uzman
Çeşme evin altında
demek oluyor ki
bu evin eski sahibi
bölgede hatrı sayılır, varlıklı bir kişiymiş ki
bulduğu suyla evinin altına çeşme yaptırmış
eski bir çeşme var diye para olacak diye bir şey yook
olmayacak diye de bir şey yok

rast gele

mayhem

Co Admin
Co Admin
Belki revirdi eski yapılarda veya sağlık üzere iş yapanların evlerinde girişlerinde olabilir diye düşünüyorum ama sonuçta eski biryer birşey yoktur diyemeyiz bakılıcak yerleri zamanla arkadaşlar yazıcaktır.

qharez

Yeni Üye
yılanda buyuk ıhtımalle kapan tuzagı vardır arkadaslar kolunuzu bacagınız bırakmayın. zehır kısmına bır sey dıyemem. atedumana katılıyorum evın dısında bırsey yok. eger kı kamu malı olsaydı osmanlı dakı gıbı ımar parası v.s olurdu ama burası oyle bır yer degıl. ıcerıde yapacagın ıyı bır gozlem senı hedefe ulastırır. sıvanmıs farklı tas vaya betımleme yapılan bır yer yon bulmaslısın. bırde buraya gırıs bahce avlsundanmı yok dırek eve mı gırıyorsun.

evin ikigirişdeposu vari çeri dende girişvar dışsarı danda

yigitalperen

Member
evin ikigirişdeposu vari çeri dende girişvar dışsarı danda
eve giriş avlumu değilmi avludansa dedektör yardımı ile bulabilceğin di zboyu alandadır.merdiven basamağı yada eski ağaç catal yapan o kısmı ıncelemenı onerırım.test edilip deneyimlenmiştir.resimleri bulsam yuklıcektım ama maalesf bulamadım.