İşe yarar birşey varmı dostlar...

jeolog

Co Admin
Co Admin

jeolog

Co Admin
Co Admin
Ise yarar mi bilmiyorum tesbih yapilir hepsinden.
Yalniz bu taslara işik tutmak pek bir ise yaramaz ayirt etmek istedigimizde. Siz gun isiginda fotograflarsaniz kesin renkleri belli olacaktir. Eger bir de swiss cakiniz varsa her birine cizik atsaniz cizilenler ve cizilmeyenler diye ayirip bilgisini yazarsaniz ve son olarak da hangi ortamda buldugunuz bilgisinide verirseniz daha kesin cevaplar veririm.

dostozgur

Aktif Üye
Tamam ustam çok teşekkür ederim. Bu taşlar Makedonya tarafından bir abim den geldi,buralarda değil

codex

Aktif Üye
Ikinci tasi ellediginizde, ellerinizde hafif kasinti veya deride belli belirsiz dokulme oluyor mu? @jeolog usta daha iyi bilir ama sanki dusuk kofinit ve uraninit icerikli ham uranyuma benzettim. Ankara sogutozunde ki MTA da taslari analiz ettirebilirsiniz.

jeolog

Co Admin
Co Admin
Ikinci tasi ellediginizde, ellerinizde hafif kasinti veya deride belli belirsiz dokulme oluyor mu? @jeolog usta daha iyi bilir ama sanki dusuk kofinit ve uraninit icerikli ham uranyuma benzettim. Ankara sogutozunde ki MTA da taslari analiz ettirebilirsiniz.
Ustam uranyum iceren taslarsa paslanma sararmasi gibi bir renk gorulur. Bu ornek icin malakit dedim fakat 2. mesajdaki tas ile ayni sanirim sekli cok benziyor, malakiti akik olarak duzeltiyorum. Yosun renkli akik.

Maden-Mineral

Bilgili Üye
Maddi değeri varmıdır bilmem ama benim gibi taş sevenler için çok güzeller.

Cok Begendinse, Hurdaciya git. Sonra elini bir Pürmüz al, Camlari Güzelce Bir Potanin icine Koy ve erit, Oooooohhhhh Öyle bir Güzel Yakut, Zümrüt, elmas elde edersinki, Ben Bile gercek sanip alirim:))) Kolay gelsin Ustam