İSKERDEN DEN KALAN SİKKELER

Lepragon

Yeni Üye
Merhabalar, Libyada çalıştığım dönemde inşaat sırasında 2 kasa sikke çıkmıştı , 3 tanesini bana bulduğum için hediye ettiler. Satmak istiyorum ne yapmalıyım

uRSjyh.md.jpg uRSN4M.md.jpg

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
yurdumuzda alımı satımı yasal değil.
ama ilginç olanı libyada 2 kasa bulunması.
Nasıl buldunuz.Hikayesi nasıl?
kaç adet vardı.bu üç adeti rastgelemi verildi. yoksa seçip mi aldınız.

Turko

Uzman
Burun kemiği olmasaydı sahte derdim. Tanesi 150 dolar civarı alıyordu eskiler. Şimdi çıkmaz alacak biri. 3 tane paraya sebep kaçakçı muamelesi görürsün. Müzeye sor kaç para verecekler. Kafan ağrımasın. Ha deseydin 2 kasa var bekle geliyorum derdim.

Lepragon

Yeni Üye
yurdumuzda alımı satımı yasal değil.
ama ilginç olanı libyada 2 kasa bulunması.
Nasıl buldunuz.Hikayesi nasıl?
kaç adet vardı.bu üç adeti rastgelemi verildi. yoksa seçip mi aldınız.
Hocam savaş sonrası binalar yıkılmıştı kaba kısmının molozlarından sonra temel temizlemeye başladı temel temizlenirken 2 tane orta küçük arası kasa paramparça duruyordu içindende bir sürü sikke saçılmıştı etrafa , tabi bizim içinde kolay değil böyle durumlar hemen askerlere bildirdik onlar gelip baktılar sonra dediler bu olay büyük komutan geldi baktı dedi biz bunları götüreceğiz dedik sorun yok kim buldu diye sordu benimle birlikte 2 türk arkadaş vardı içinden seçin alın hatırası olsun size dedi öyle kaldı bende unuttum tabi evi taşıyınca dosyaların aralarına koymuşum görünce hatırladım 10 sene geçti nerdeyse

Lepragon

Yeni Üye
Burun kemiği olmasaydı sahte derdim. Tanesi 150 dolar civarı alıyordu eskiler. Şimdi çıkmaz alacak biri. 3 tane paraya sebep kaçakçı muamelesi görürsün. Müzeye sor kaç para verecekler. Kafan ağrımasın. Ha deseydin 2 kasa var bekle geliyorum derdim.
Hocam müzeye veririm tahmin ediyorum bende hahahaha 2 kasam olursa söz sana haber veririm?

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Şimdi sorsan expere diyeceği şey "piyasa bunlara doydu hocam, lazımsa ben sana vereyim" olacaktır.
Tuhaf ama ilginç, en doğrusunu komutan söylemiş bence, hatıra olarak saklayın derim.

yagiz

Aktif Üye
büyük komutanmış gerçekten,,,
3 tanesini hatıra olsun diyerek size seçtirip aldırdıysa
kendisi kaç tanesini hatıra olarak almıştır acaba merak konusu ??
böyle komutan defineci başına

Lepragon

Yeni Üye
büyük komutanmış gerçekten,,,
3 tanesini hatıra olsun diyerek size seçtirip aldırdıysa
kendisi kaç tanesini hatıra olarak almıştır acaba merak konusu ??
böyle komutan defineci başına
Hocam orda okadar çok vardı ki ayıp olmasın diye 2 3 tane aldık biz bakmadık bile nedir ne değildir diye. Orda trablusa dönünce ordu lu arkadaş merak etti sordu böyle böyle dediler öyle öğrendik bizde

yagiz

Aktif Üye
hakkınızda hayırlısı
kaçan balık büyük olur, elinizdeki 3 tane hamsiyi saklamanızı tavsiye etmiyorum
maddi açıdan sizi mutlu etmez belki ama birlikte yakalanması halinde köpek balığı haline getirirler
en iyisi müzeye teslim etmeniz
başımdan geçen küçük bir olayı paylaşayım başınızı ağrıtmamakla birlikte
birgün kot pantalonumun küçük çakmaklık cebinde tektekte bulunan ve maddi hiçbir değeri olmayan
5-6 sikke ile tabi orada olduğunu oraya koyduğumu unutmuşum
avm ye girerken kapıda x-ray cihazı öttü tabi sadece ona değil başka metallerde vardı
güvenlik küçük el dedektörü ile yokladı küçük cebe öttü, dedim bozuk para var başka birşey yok
kusura bakma bazen küçük çakı taşıyorlar bakabilir miyim dedi dedim tabi elimi atıp bir çıkardım
sikkeler güvenlik hemen sanki terörist yakalamış gibi girdi koluma polise bildiricem diyerek tutturdu
ikna edene kadar akla karayı seçtim sanki tutup götürse ödül verecekler
yani diyeceğim bulmakta zorrr satmakta zorrr saklamakta zorrr
ver müzeye kurtul

Lepragon

Yeni Üye
hakkınızda hayırlısı
kaçan balık büyük olur, elinizdeki 3 tane hamsiyi saklamanızı tavsiye etmiyorum
maddi açıdan sizi mutlu etmez belki ama birlikte yakalanması halinde köpek balığı haline getirirler
en iyisi müzeye teslim etmeniz
başımdan geçen küçük bir olayı paylaşayım başınızı ağrıtmamakla birlikte
birgün kot pantalonumun küçük çakmaklık cebinde tektekte bulunan ve maddi hiçbir değeri olmayan
5-6 sikke ile tabi orada olduğunu oraya koyduğumu unutmuşum
avm ye girerken kapıda x-ray cihazı öttü tabi sadece ona değil başka metallerde vardı
güvenlik küçük el dedektörü ile yokladı küçük cebe öttü, dedim bozuk para var başka birşey yok
kusura bakma bazen küçük çakı taşıyorlar bakabilir miyim dedi dedim tabi elimi atıp bir çıkardım
sikkeler güvenlik hemen sanki terörist yakalamış gibi girdi koluma polise bildiricem diyerek tutturdu
ikna edene kadar akla karayı seçtim sanki tutup götürse ödül verecekler
yani diyeceğim bulmakta zorrr satmakta zorrr saklamakta zorrr
ver müzeye kurtul
Hocam merhabalar geçmiş olsun öncelikle. Zaten yazıları okuduktan sonra bende satış olayından vazgeçtim ellerinizden öper 5 yaşında kızım var yaşı kemale erdiği zaman kolye bileklik yapmayı düşünüyorum ona bunlardan en azından bi manası olur

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hocam merhabalar geçmiş olsun öncelikle. Zaten yazıları okuduktan sonra bende satış olayından vazgeçtim ellerinizden öper 5 yaşında kızım var yaşı kemale erdiği zaman kolye bileklik yapmayı düşünüyorum ona bunlardan en azından bi manası olur
yegenimize Allah ömür versin.yaşı kemale erince hiçbirşey yapmasın olduğu gibi saklasın.nasıl biz biriktidiğimiz paramızı dolar yapıp saklıyoruz,parası dolar olan bunları alıp saklıyor.kısaca yegenimiz saklarsa iyi bişey yapmış olu