İstavroz işareti

yasak

Yeni Üye
mrb değerli arkadaşlarım istavroz işaretini buldum ancak bu buldugum yer kuyunun içindeki odada buldum etrafıma bakıyorum hiç biryere çalışma yapamıyorum istavrozun karşısına bakıyom orasıda değil bu kuyunun 1 tane girişi var basamaklı olarak 2 tane de havalandırması var bayada bir geniş etrafı taşla örülerek yukarı doğru çıkıyor havalandırmalar çok geniş ne yapacağımı bilmiyorum gerçekten eski hristiyan tarihine dayalı biryer yardımlarınızı bekliyorum

yasak

Yeni Üye
havalandırmaların etrafı taşla örülmüş sizce havalandırmanın içinde olabilirmi

mayhem

Co Admin
Co Admin
Hoşgeldin resim varsa konuya ekleyiniz . Kiliseye yakınmıdır bu kuyu ve havalandırma dediğiniz yerlerin içini konturol etdinizmi bu dedikleriniz oda içinde ise bu odaya ilk siz girmediniz sanırım .

yasak

Yeni Üye
hoş buldum hocam benim bu bahsettiğim yerin yakınlarında kilise var bu yere bende başka kimse elini sürmedi eminim şuan resim atamam çekmedim ama yarın çeker atarım hocam

yasak

Yeni Üye
3 tane oda var içer çok geniş

Smokin

Moderatör
Moderatör
Tarifinize göre güzel bir yer . Ah bir de resimler olaydı. Burda nokta atışı göstercek güzel insanlar mevcut bilgin olsun .

deli firat

DOĞACI
Kardeş hoş geldin anlatıma göre güzel yer dönem soygunu yemediyse senden iyi fotolama ve iyi sonum bekliyorum ayrıca bu istavroz dedigin zeminemi daha yakın tavanamı hakında hayırlısı inşallah selametlen

Smokin

Moderatör
Moderatör
Kardeş hoş geldin anlatıma göre güzel yer dönem soygunu yemediyse senden iyi fotolama ve iyi sonum bekliyorum ayrıca bu istavroz dedigin zeminemi daha yakın tavanamı hakında hayırlısı inşallah selametlen
Ustam çok güzel bir soru sormuş. ;)

yasak

Yeni Üye
Teşekür ederim arkadaşlar yarınn fotoğrafları çekip atacağım bildiğim daha çok güzel yerlerim var fotoğraflarını sizlerle paylaşacağım

Apollon01

Moderatör
Moderatör
deli fırat BulursamKader25 ustam bir mağara da benim üç tane istavroz haç var aynı yerde duvarda ve tavana yakın ikisi aynı boyda 20 25 cm boyutlu biri küçük o da 10 15 cm. Küçük olan diğerlerinden biraz yukarda, aşağı da değirmen var taştan oylama , bununla ilgili konu acacam ama ön bilgi alabilir miyim, nereleri araştırayım tavsiyeleriniz ne olur ilginize teşekkürler