***İzmit'ten Yeni Duyumlar***

edirne22

Editör
yakın bir zamandaki duyumlarıma göre
1 ekip, izmit'in liman bölgesine gitmişler.
müstakil bir evin bahçesinde 1 kuyu var. fotoğraflar da çekilmişler.
kuyudan aşağıya inmişler. 3-4 metre aşağıda 2-3 tane büyük oda varmış.
odanın içinde fotoğrafları var adamların.
yanlarında bir çubukçu varmış, çubukçu odanın zemininin altında ama çok derin, çok zor demiş.

benim kanaatime göre, kuyu girişli odalar yapıldığına göre başka bir şeye gerek duyulmamıştır. zemin altında bişey yoktur.
ama yine de zemindeki tozu toprağı süpürüp, zemin taşı kontrol edilmelidir. ek yeri, kesik, kırık bir yer var mı bakılmalıdır.
eğer çevrede başka kuyular varsa, diğerler kuyularda da böyle odalar olması mümkündür. bölgede bir tane yapılmışsa benzer başkaları da yapılmış olabilir.

çubukçu, yaşlı birisi. çubuklar güzel çalışıyor. çubukçu da tecrübeli.
ama yıllardır işi dolandırıcılığa dökmüş.
nereye götürsen yemek+sigara+otel vs. sana çektiriyor. keşiften sonra giderken de bir miktar para ver şunu yapçam bunu yapçam deyip duruyor.
hep aynı lafları ediyor:
- burada var ama çok derin, çok zor, imkansız, benim o kadar zamanım yok vs.
- 10 günlük iş, 10 gün benim her şeyimi karşılarsınız vs...
bütün söylediklerine tamam de, her türlü alet-ekipman vs. hazırlanınca da başka bir mazeret bulup gidiyor.
anlıycanız çubukçu, maldan çok kendisini çağıranları söğüşlemenin derdine düşmüş.
böyle bir adam. ayrıca bir yere gitmeden önce de seninle fotoğraf çektiriyor, karısına bilgi veriyor. öyle gidiyor.
yani geri gelmezsem bunlarla gitti dersin diye karısını tembihliyor.
tam bir dolandırıcı olmuş.

tunay_5454

Bilgili Üye
selamun aleyküm ben izmitte öyle birini duymadım varsada aklı başında sinir kat sayısı yüksek birine denk gelirse çubuğa geçirirler :)bu piyasada zaten yeterinceçakal çukal var benim görüşüm bu tip insanları deşifre edip elini ayaığnı kırmaktan yana umut tairrliği ve kolpacılık bu işlere uyacak konular değil .saygılar.

edirne22

Editör
çubukçu izmitli değil. baya uzak bir yerden :)
ekip 3-4 kişi oradan haber alıp gitmişler, belki izmitli bir iki kişi vardır aralarında....

tunay_5454

Bilgili Üye
doğrudur bu işlerde yanında kimi gezdirdiğine kimle muhabbet ettiğine dikkat etmek gerek eline çubuk alan usta kesiliyor allah yardımcımız olsun bu işi hakkıyla yapandan allah razı olsun ne diyeyim.

akyol

Bilgili Üye
eğer gerçekten ben bu işi yapacam diyorsan cubuk kullanmayı öğrenmelisin bir kaç deneme yanılmadan sonra iyi sonuçlar alınaçağından eminim tanımadığın bir insana güvenmek bence seceneklerin içine girmiyor

hayrını_gor

Member
Maalesef boyle insanlar var.insani umutlandiran sonrada utandiran kisilerden nefret ediyorum.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
edirne22 ustam ve Tunay kardeş nası duymadınız izmitin marka elemanını... Yani. Jet ali. yii.. Artı. İzmit Kocaeli körfez bölgesinde yüklü mal. Var. Öyle üçbeş sikke değil.. Ancak kurumlar. ca. Kayıtlı ve gözlem altındadır çoğu..dikkat.et.müze.kültür.demedim.kurumlarca..yanii.yokmuş.gibi.yapın.bol.nasipler.selametle.kalın

Son düzenleme:

tunay_5454

Bilgili Üye
çubukcu yaşlı birisi demişsin jet ali çokta yaşlı değil her kez kafasına göre bir şekil ciziyor ali de kendince uzman ben tutarlılığa bakarım bir insan tutarsızsa işim olmaz aliyle yüz yüze gelmedim bir iki kez tlf grştüm bende 45 yaşındayım yaşlı sayılırmıyım bilmem körfezide çok çok iyi bilirim behsettiğiniz yerler yüksek kesimde büyük ihtimalle sahil kesiminde eski tarihi yerler sadece herekede var körfezde öyle eski harabe yerler kalmadı .