Jeodonar 3d çift sistem

murad

Member
Jeosonar 3d çift sistem nasıl cihaz ustalar bi yorum atsalar

Cani bebe06

Bilgili Üye
iyi degil .kardes akln varsa alma.sana.gmax2.farmet.minelab.bunlar on numara

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bende çok inceledimde reklamlar hep tıraş

Güllübahçe

Aktif Üye
Orası belli değil biz bu makineden 7 ay kullandık fena değil gözün korkmasın

Cani bebe06

Bilgili Üye
hangi mekine... bzde var.2yıldr garajda yatıyo.durmadan zır zır zır ötüyoooo.susturamıyoz.sen nSl kullandn

sanalfatih

Yeni Üye
o cihazı daha önce kullandım kardeşim hiç bulaşma derim

MendereS

Bilgili Üye
diğer pulselerde olduğu gibi bunuda kullanmak çok zordur. helede daha önce cihaz tecrübesi olmayan biri için zordanda zordur. hatta kullanamaz bi kenara atarsın. eğitim videosunu izleyerek kullanmalısın normal dedektör gibi kullanman hatadır, hatta dedektörlerle kıyaslaman tamamen hatadır. fiyatı 4 bin tl gibi düşük bir rakam olmasına rağmen 17 bin tl lik lorenzlere karşı gelmiş cihazdır. kısacası derin dedektörlerin hepsi aynıdır mineralden bolca etkilenir. bizim için uygun olan vlf dedektördür sende vlf den git derim.

murad

Member
Vlf hangi cihazı önerirsiniz

Güllübahçe

Aktif Üye
Sen aynı yoldan git makro racer al keyfine bak beğenmez isen garret at pro buna gir her ikiside cillop gibidir oda olmadı gmaxx 2 bide fors core ye bak bunarın hepsi üst düzey cihazlardır bizim köyde 27 tane vlf dedektör var bu iş bizde pazar parasından ileridir :)

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim cihazı özelliklerine göre değil çalışma yapılan alana göre seçilmelidir. Bana gmaxx2 yide öneren çok oldu fakat detaylı araştırınca bana en uygunu Garrett gtı 2500 olduğunu öğrendim ve onu aldım. Bu yüzden alacağın cihazı nasıl bir alanda kaç mt rakımda çalışacağın önemli. Cihazı ona göre seç derim.

kaan5557

Engellendi
Bakın...
Jeosonar 3d dedektor pulse değildir...vlf dir...
Ayrıca vlf d edektorlere büyük başlık takılmaz..binek araçlara 30 tonluk konteynir takıp gezmeye benzer..susturamazsiniz..
Ne çok anlattık bunları..
Tüm arkadaşlara saygilar...

MendereS

Bilgili Üye
Kardeşim cihazı özelliklerine göre değil çalışma yapılan alana göre seçilmelidir. Bana gmaxx2 yide öneren çok oldu fakat detaylı araştırınca bana en uygunu Garrett gtı 2500 olduğunu öğrendim ve onu aldım. Bu yüzden alacağın cihazı nasıl bir alanda kaç mt rakımda çalışacağın önemli. Cihazı ona göre seç derim.

çok güzel konuya değinmişsin bu cihazı kullandıktan sonra normal tek para dedektörünü eline alanlar oh bee dünya varmış der. sebebide senin dediğinle alakalıdır. çünkü bu cihaz büyük başlık takılı iken dedektör gibi al eline sallaya sallaya git şeklinde kullanılmaz. bu cihazı açıp kullanacağın alan 3 metre kareyi geçmemeli. ve ek olarak bu alanı önce düzeltmelisin üstü düz değil ise başlık toprağa bi yaklaşıp bi uzaklaşacağı için anında toprak ayarın bozulur ve sürekli öter. bunu eğitim videolarında zaten ap açık söylüyorlar.. hangi şartlarda yanlış sinyal alacağınızı vurgulaya vurgulaya anlatıyorlar. biz defineciler ise dedektörü alıp yürü babam yürü yapıyoruz bu yanlış üretici bunu yapmamanız gerektiğini bu şekilde yanlış sinyal alacağınızı zaten söylüyor.

bu cihaz ne işe yarar: bu cihaz zemin altı kaya mezar şüphesi olan yerler için iyidir. yine aynı şekil zemin altı oda mezar yani boşluk olabilecek yerler için uygundur. bu yazdıklarımı dedektör ile yapamazsınız. tekrar söylüyorum alanı 3-5 metreden fazla tutmayın üzerinide düzeltin sonra açın cihazınızı toprak ayarını yapın girin. eğer orada bir boşluk oda yada yemek tabağından büyük metal varda görmez ise ben buradayım. birde kazdığın yere tekrar bakmak istersen kazdığın yerin tabanını yine düzelteceksin cihazın kafasını kara gümle çukura sokupta sallama o iş yanlış iş boşa uğraşırsın. kısacası bir dedektörün yapamayacağı özellikleri var lakin kullanımı zahmetli.

ötmeye gelince evet kesinlikle çok öten bir cihaz mineralden etkilenir bunu çözmek için ekran koyup değerli, değersiz, boşluk gibi ayrım özelliği verilmiş. peki biz daha ne istiyoruz,, 4 bin tl ye toprağın tüm sırlarına muvaffak olmakmı istiyoruz bu tamamen hayal olur. toprağın altı sırdır bilinmezdir bu sırra henüz tam olarak kimse ulaşamadı, 150 bin tl lik radarlar bile hata veriyor 4 bin tl ye bu işi başaracağını sanıyorsan yanılırsın. eğer iyi kullanıcıysan vlf dedektörlerle tek para toplamak istemiyor birazda define işinden anlıyorsan bu cihazla oda mezarlar bulabilir daha derinlerdeki metalleri tespit edebilirsin.. yok ben tek para toplayacağım dersen onada eyvallah küçük başlığı takarsın bildiğin orijinal vlf olur. ben acemiyim bu işleri kafam almaz daha sağlıklı çalışanı hangisi dersen o zaman iş değişir fiyat 16 bine çıkar minelab 5000 alırsın olur biter :) pardon olup bitmez sadece mineralden daha az etkilenirsin daha sağlıklı çalışır olup biteceğine kimse garanti veremez hemen düzeltelim . :)

son olarak tüm dedektör konularında belirttiğim gibi neyi nerede kullanacağını bildikten sonra evde yaptığın alüminyum çubuk bile işe yarar. siz yeterki gönülden defineci olun :)