kabartma hac

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bı abının tavsıyesıyle tek tek paylasacagım
Soldaki haç mezar odasının aşağıda olduğunu söyler. Aile mezarı olması gerekiyor ama sıkıntılı bir alan. Bunun dışında kilise evinizin altında ise evde anormal durumlar yaşamış olmanız gerekir. Bu arada bu haçlar doğuanadolu damı ?

Pirana

Bilgili Üye
Guzel gorseller acilmis mezar varmi hic isaret etrafinda

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Hepsi mezar değil bunların kilise veya manastır bolgede mevcutluğu varmışdı veya keşfedilmeyi bekliyor :)

serhat1071

Yeni Üye
abi soyle . anarmal bi durum var buraui her kim kazarsa cin ler musallat oluyomus diye soylenti var
bide bizim eve kopek bagladinmi 2 gun iceeisinde ya olur yada bagira bagira zinciri koparip kacar en fazla 3 gun kopek dayaniyor arazide
bide bizim asagimizda kacak kazi yapip . mezarlari acanlar var suan durumlari cok iyi . ama sadece 1,2 mezar acmislar diye biliyorum onun disindakiler e el surulmemis
bide bi abi sormus . cubuk kullanmayi bilmiyorum

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
abi soyle . anarmal bi durum var buraui her kim kazarsa cin ler musallat oluyomus diye soylenti var
bide bizim eve kopek bagladinmi 2 gun iceeisinde ya olur yada bagira bagira zinciri koparip kacar en fazla 3 gun kopek dayaniyor arazide
bide bizim asagimizda kacak kazi yapip . mezarlari acanlar var suan durumlari cok iyi . ama sadece 1,2 mezar acmislar diye biliyorum onun disindakiler e el surulmemis

Kimse uğramasın diye yine cinlere iftira kampanyası düzenlenmiş , birgün bunlar fena çarpılacak :142: ))

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Bu bahsettigin yerlerin genis uzak yakin cevre fotolari yukle herturlu yururuz

serhat1071

Yeni Üye
abi yarin foto atarim koltuk ta var kabartma hacin ustunde bir suru isaret var . 20 den fazla cesit var yarin atarim

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Etrafı güzelce fotoğraflarsan iyi bir sonuca ulaşmanız daha kolay olur. Zengin bir alan. Tünelle bağlı 2 mezar odası ve kilise gömüleri var. başarırsanız dünyalık derdiniz kalmaz. Siz fotoğraflama ve gerekli altyapıyı tamamlayın forumdaki ustalar sizi sonuca götürecek yardımı yaparlar. rast gele.

serhat1071

Yeni Üye
arkadasların tavsiyesiyle hepsını bır araya topladım
hepsıde aynı yerde aralarında 1 metre 2 metre farkla butun usaretler yan yana
cekıp yukleyemedıgım daha bır suru ısaret var
burda kılıse oldugu soylentısı var oda evımızın altında kımse kazamz :)
bu ısaretlere el surulmemıs sadece bneım bıldıgım 2 mezar acılmıs bıraz asagıda
yardımcı olursanız ıyı olur ıstedıgıız bı alan yada kare varsa ekleyebılım tesekurler

baykan

Bilgili Üye
serhat1071 kardeşim 6.resim oda içinde mezar diyor. Sırtını ver haca ve ön tarafındaki düzlükte oda mezar ara boşluk bak diger ustalarda gerekeni söyleyecektir ama burda nasıl çalışacaksın orasıda ayrı bir konu

The Thing

C*
Süper Moderatör
Fotolar birleştirildi, konunun sağlıklı yürümesi için tekrar farklı bir başlık açmayınız dün bilgisi verilmişti.

Konuya gelince, kendinde demişsin burada açılan mezarlar var 2 tane,Toplu mezar var ise yani maşat alansa sembolik olarak bir kayaya büyükçene bir haç koyarlar, ve etrafından da birden çok haç var ise toplu mezarı ifade eder ve yan yana sıralayarak gömerler, o yüzden örnek teşkil edilmişinden ilerleyerek sonuca ulaşmanı tavsiye ederim.