kabartma yılan işareti

muratcan47

Yeni Üye
arkadaşlar öncelikle merhaba ormanlık arazide kabartma bir yılan işaretine rastladım yanında yuvarlak bir oyuk var oyuğa sırtımı dayadığım zaman aşağıda ama biraz uzak bir nehir geçiyor nehirin biraz üstünde kilise var ama yılanın kafası nehire doğru bakmıyor yılan ormanlık araziye doğru bakıyor ve rampaya doğru bakıyor aklıma gelen bilgiler bunlar siz sorarsanız ben yine cevaplarım yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

resimleri ekledim ayrıca uydu görüntüsüde var ..

R00T

Profesyonel
Co Admin
Ekli dosyayı görüntüle 253091
Burdan hareketle kendisinden daha top duran ufak tepeciğin başlangıç noktasında ki yığıntı kayalıklar değerlendirilmeye alınmalı.Haricinde aksi ve çapraz istikametinde ise farklı renk saplama kaya mezar olacak yer bakılmalı.

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
İşaret çok güzel ama resmin tekinde hani eski tarihli yapmış gibi duruyor ama yakın olan resimde çiziklerin yakın dönem olabilceği ve açılan çukurun sonradan açıldığı veya orda birşey arandığı dair kırılarak açıldığı yönünde bilgiler var mı ?
Sahte işaret olabilir .
İşaretin üstünden bilerek gidip o havayı vermek istemiş olabilirler .
Eğer ki gerçek bir işaretse ölmüş birisinin , tehlike durumu oluşturabilecek nitelikte mezar anıtı olarak duruyor büyük ihtimalle orda.
Ordaki delik o kayanın kendisini bir vinç gibi taşıma sistemi kullanılarak ince hesaplar doğrultusunda oraya giriş kapısını kapatan kapakta olması yani çok güçlü işçilikle inşa edilen bilinen ama açılamayan yerler .Delik biraz içeri girse ve o zamanda yapıldıgından emin olunsa uğraşılabilir ama diğer türlü taş söker durursun .
Resimler çok yakın olmuş biraz da uzaktan seyredebilmek gerekir .
Dizili taşlar var video play simgesi olanda , onların işlemleri daha geçerli bence ama büyük yer ve resimlere sığmamış öyle diyebilirim .

muratcan47

Yeni Üye
Hocam yilanin kafasi yonunde cok uzakta değil ama ortalama bi 50 metre sonra ormanda olmayacak kadar büyük kayalar var 4 5 tane kayadan olusuyor çubuklarla bosluk tespiti yapmaya calistim ancak olumsuz yarin tekrar gidecegim bu sefer daha genis fotolar atarim

muratcan47

Yeni Üye
İşaret çok güzel ama resmin tekinde hani eski tarihli yapmış gibi duruyor ama yakın olan resimde çiziklerin yakın dönem olabilceği ve açılan çukurun sonradan açıldığı veya orda birşey arandığı dair kırılarak açıldığı yönünde bilgiler var mı ?
Sahte işaret olabilir .
İşaretin üstünden bilerek gidip o havayı vermek istemiş olabilirler .
Eğer ki gerçek bir işaretse ölmüş birisinin , tehlike durumu oluşturabilecek nitelikte mezar anıtı olarak duruyor büyük ihtimalle orda.
Ordaki delik o kayanın kendisini bir vinç gibi taşıma sistemi kullanılarak ince hesaplar doğrultusunda oraya giriş kapısını kapatan kapakta olması yani çok güçlü işçilikle inşa edilen bilinen ama açılamayan yerler .Delik biraz içeri girse ve o zamanda yapıldıgından emin olunsa uğraşılabilir ama diğer türlü taş söker durursun .
Resimler çok yakın olmuş biraz da uzaktan seyredebilmek gerekir .
Dizili taşlar var video play simgesi olanda , onların işlemleri daha geçerli bence ama büyük yer ve resimlere sığmamış öyle diyebilirim .
Hocam o foto biraz kalitesiz çekildigi icin oyle görünuyor yoksa isaret cok gercekci yakindanda gordugum icin boyle konusuyorum tabiki ama yinede emim degilim.

muratcan47

Yeni Üye
Ekli dosyayı görüntüle 253091
Burdan hareketle kendisinden daha top duran ufak tepeciğin başlangıç noktasında ki yığıntı kayalıklar değerlendirilmeye alınmalı.Haricinde aksi ve çapraz istikametinde ise farklı renk saplama kaya mezar olacak yer bakılmalı.
Hocam kirmizi okla olusturdugunuz yerde v harfimi olustu yani ok yonundemi arastirma yapmaliyim ve orada yapacaksam yilandan sonra kaç metre gitmeliyim biraz daha açabilirmisiniz acaba iyi geceler.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Tam kafa ile ok arasıda olabilir.Dikkat et kayalığın olduğu alan bir ev temeli gibi alan kabarık olcak.Ve kayaları iyi inceler isen giydirme taşınma atılma olduğu anlışılacak ise.Bir yer ora olabilir.

muratcan47

Yeni Üye
Tam kafa ile ok arasıda olabilir.Dikkat et kayalığın olduğu alan bir ev temeli gibi alan kabarık olcak.Ve kayaları iyi inceler isen giydirme taşınma atılma olduğu anlışılacak ise.Bir yer ora olabilir.
O kayalardan birisi sanki ustune baska bir tas kesilip koyulmus yani alttaki kayanin kesimi dumduz ustune bi tas eklenmis gibi

R00T

Profesyonel
Co Admin
orayı görmek isteriz ve güneybatımı yön olarak yoksa kuzey doğumu_?

muratcan47

Yeni Üye
orayı görmek isteriz ve güneybatımı yön olarak yoksa kuzey doğumu_?
Kuzeydoguya kaliyor kayaliklar yarin gittigimde fotograf cekecegim birde hocam yilanin agzi acikmi kapalimi acaba ben anlayamadim bu isarete göre benim asil dikkat etmem gereken ve yurumem gereken noktayi soylerseniz ben oaralarin detayli fotolarini cekerim

R00T

Profesyonel
Co Admin
Biz tam net göremiyoruz.Ağzı şu durumda açık görünmüyor.
Sadece orayı değil Güneybatı ve kuzey ve Doğu istikametlerinide fotoğrafla.Sanırım iş iki parçada olabilir.Hani mezar odası veya farklı iş.