Kabartma yılan

hayalet06

Yeni Üye
Teşekkür ederim ustam . Ama o yıldızlı bölgelerin hangi birisine bakayım bir ayımı alır . Boşluk tespitini yapmam . Bi arkiolog yılanlar hakkında birden fazla malzemesi oldugu söylemişti sizin fikriniz ne dir acaba. Ama bu işaret Ermeni yani eşkiya işareti olma durumu yüksek . Bulunduğu konum ve köy o şekilde bir köy

jeolog

Co Admin
Co Admin
Ekli dosyayı görüntüle 140194

İşaretlediğim kaya çok büyük olsa da kırıkların genel durumuna bakarsak kırmızı ile işaretlediğim yer ve etrafındakı oluşum normal değil. Sarı ile işaretlediğim alan içerisinde var olan bir işaret vs. var mı?

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bu tür kabartma yılanların gözlerine renkli değerli taş koyarlarmış zümrüt yakut tarzı ... ahh ah :) yer iyi ama iyi incelemek lazım kapatma yer kesin olmalı ama işte imkan olsa pulse sistem bir makina olsa işin kolay olurdu... yer belirlemek adına en azından

hayalet06

Yeni Üye
İşaretlenen sarı bölgeyle ilgili Bi fikrim Yok daha doğrusu ben hep işaret olan kaya ile ilgilendiğim için çevre araştırması yapamadım

S:W:A:T

Editör
İşaretlenen sarı bölgeyle ilgili Bi fikrim Yok daha doğrusu ben hep işaret olan kaya ile ilgilendiğim için çevre araştırması yapamadım
Bana kalırsa çevre işaretleride ara illa ki vardır birşeyler .. Yılan hareket halindeyse kayadaki gittiği yöne doğru araştırmalarını sürdür .. Üçgen de var demişsin .. Bir yerden o zaman bir girişi var bunun . Kaya aralarına çok dikkatli bak yılanın girbileceği kadar delik bile görsen girişi bulabilirsin ..

hayalet06

Yeni Üye
Peki nekadar bir çevre de aramalıyım diger işareti yada yılanın girebileceği kadar olan deliği

jeolog

Co Admin
Co Admin
Geneli gösteren fotoğrafta yılanın olduğu, üçgenin olduğu ve benzer gördüklerini işaretleyebilirmisin. Belki algıda faydası olur.

ÖMER HATTAB

Editör
Ekli dosyayı görüntüle 140225
Ok yönünde mahzen girişi arayın derim
bence eşkiyanın yılanına fazla takılmayalım
bunlar tehdit amaçlıda yapılmış olabilir
burda çok sayıda domuz görüyorum
bence bunlara yoğunlaşın.

hayalet06

Yeni Üye
Yılanın alt kısmı topuz şeklindeydi ama diger kısmı tırmanır vazıyatte idi . Birde kırık fotoya bakarsanız yılanın alt sağ ucunda ek ikinci bir kuyruk vardı 15cm kadar . Sanki yılan sağ taraftan gelip yukarı 90derece tırmanır vaziyette