Kabartma yılan

Smokin

Moderatör
Moderatör
Mekan cok iyi lakin bir sonuca varılacağını sanmıyorum. Ilk paylasilan resim de ki Omega isaretinin orda siyah bir dal parcasinin ucun da 2 işaret daha var gibi. Ama resimlemen cok kötü ve konuyu bir bütün ele alamadığından net bir sekil de konuşmak yanıltıcı olur. Yilan işareti seyyar. Onemini yitirmiş.
Yurt isaretinin alt kisimlarinda net işçilik var fakat göremiyoruz

turkmen1

Yeni Üye
Yapılan yorumlardan dalayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim bayadır siteye giriş yapamıyordum uzun zamandır takip ettiğim ve gerçekten bilgisine itimat ettiğim bir çok kişi vardı sitede, sizlerden işaretlerde izlenmesi gereken yollar hakkında bilgi veemenizi rica ettim sağolun var olun mevcut resimlere göre sizde olabildiğince yardımcı olmaya çalıştınız fakat çevre resimlerini özellikle atmadığımı anlayamamış olmanız biraz üzmedi değil malum bu sitede sadece bizim gibi bu işlerle uğraşan insanlar yok ben geniş açılı resimler paylaşsam bu sefer de başka promlerle uğraşacağız onun da farkındayım çünkü malesef bulunduğumuz bölgede ne çalışana nede yapıya saygı gösterilmemekle beraber başkaları da görmesin diye muazzam işçiliklerin sanatların pervasızca tahrip edildiğini biliyor ve şahit oluyoruz hakeza resimleri paylaşmamın bir diğer sebebi de böyle şeylere malesef nadir dek geliyoruz olaki dek gelen bir arkadaşımız olursa buralardan gördüğü kadar çözüm yolunu bölgesini kimseyle paylaşmadan kendisi ulaşabilsin düşüncesindeydim, yazılanları okuyunca bazı arkadaşların buralarda bakılacak bişey kalmadığı kanaati oluştuğu düşündüm bölge bakir ve zengin bir yer böyle işaretlere insan ömründe kaç sefer denk gelir ki o sebeple özür dileyerek çevre resimlerini paylaşamıyorum ben bulunduğum bölgede benim bir çalıdan bir kayadan neresi olduğunu nokta tesbiti yapabiliyorsam bunu yapabilecek insanlarda vardır bu sitede benim bölgemde olanlar dolayısı ile adına siz ister bencillik deyin ister başka bişey ama ben başka insanların heva ve hevesleri için bölgeye zarar vermesini istemediğimden dolayı bu güzelim sanat eserlerinin mümkün mertebe sağlam kalabilmesi için ve minimum zararla çözüme ulaşabilmek içinn çevre resimlerini yükleyemeyeceğim, herkese teşekkür ederim...

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Konu kilitlenmiştir...yetkili arkadaşlar gerekeni yaparlar....

MeraklıKöfte

Yeni Üye
Merhaba. Paylaştığınız ilk resimde omega işaretinde sola çevirdiğinizde işaretin ortasında net şekilde size doğru bakan bir deve ve deveye dikkatli bakıldığında SAĞA doğru bakan leopar'a benziyor. Ayrıca yılan kabartmasının baktığı yönde yılan ( omega ) işaretinin üst kısmı yılan kafasının önünde çok net şekilde sol kulaği belirgin size doğru bakan bir kurukafa ve üzerinde de çarpı işareti var. Ve yine yılanın kafasının ön-üst kısmında soldan sağa çaprazlama yukarıya bir yol ( merdiven gibi ) ve yolun bitişiğinde de dikdörtgen oda gibi bir şey gözüküyor. Ayrıca paylaştığınız resimdeki işaret ucu yılan'lı omega ( altın ) işareti. Tılsım ve tuzak var gibi gözüküyor.

Son düzenleme:

Kemank3s

Aktif Üye
Bildiğim kadarıyla omega alfabenin son harfi, son noktayı verir. 5 metre karelik alanı iyi araştır. İşaretin altı toprak seviyesinin altı 50 60 cm bir aç derim.

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Yapılan yorumlardan dalayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim bayadır siteye giriş yapamıyordum uzun zamandır takip ettiğim ve gerçekten bilgisine itimat ettiğim bir çok kişi vardı sitede, sizlerden işaretlerde izlenmesi gereken yollar hakkında bilgi veemenizi rica ettim sağolun var olun mevcut resimlere göre sizde olabildiğince yardımcı olmaya çalıştınız fakat çevre resimlerini özellikle atmadığımı anlayamamış olmanız biraz üzmedi değil malum bu sitede sadece bizim gibi bu işlerle uğraşan insanlar yok ben geniş açılı resimler paylaşsam bu sefer de başka promlerle uğraşacağız onun da farkındayım çünkü malesef bulunduğumuz bölgede ne çalışana nede yapıya saygı gösterilmemekle beraber başkaları da görmesin diye muazzam işçiliklerin sanatların pervasızca tahrip edildiğini biliyor ve şahit oluyoruz hakeza resimleri paylaşmamın bir diğer sebebi de böyle şeylere malesef nadir dek geliyoruz olaki dek gelen bir arkadaşımız olursa buralardan gördüğü kadar çözüm yolunu bölgesini kimseyle paylaşmadan kendisi ulaşabilsin düşüncesindeydim, yazılanları okuyunca bazı arkadaşların buralarda bakılacak bişey kalmadığı kanaati oluştuğu düşündüm bölge bakir ve zengin bir yer böyle işaretlere insan ömründe kaç sefer denk gelir ki o sebeple özür dileyerek çevre resimlerini paylaşamıyorum ben bulunduğum bölgede benim bir çalıdan bir kayadan neresi olduğunu nokta tesbiti yapabiliyorsam bunu yapabilecek insanlarda vardır bu sitede benim bölgemde olanlar dolayısı ile adına siz ister bencillik deyin ister başka bişey ama ben başka insanların heva ve hevesleri için bölgeye zarar vermesini istemediğimden dolayı bu güzelim sanat eserlerinin mümkün mertebe sağlam kalabilmesi için ve minimum zararla çözüme ulaşabilmek içinn çevre resimlerini yükleyemeyeceğim, herkese teşekkür ederim...
USTAM ŞU OMEGANIN EN FAZLA 15 M. ÇAPINDA KASAN VAR. AÇ ARTIK SEN DE RAHATLA BİZ DE RAHATLAYALIM😂😂
CİHAZ KULLANIYORSAN VEYA ÇUBUK BULURSUN !!

turkmen1

Yeni Üye
USTAM ŞU OMEGANIN EN FAZLA 15 M. ÇAPINDA KASAN VAR. AÇ ARTIK SEN DE RAHATLA BİZ DE RAHATLAYALIM😂😂
CİHAZ KULLANIYORSAN VEYA ÇUBUK BULURSUN !!
Hafta sonu ordayım inşallah hem bakayım hemde resimlerini güzelce çekip atayım usta

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Derede küçüklerden büyük gol varmı dikkat ettinmi.

sanal defineci

Bilgili Üye
aslında işaretin anlamı altın para demek.yılan şeklinde yapılmasının sebebi ise paraların zehirli olması..ancak resimde gördüğüm kadarıyla kasa açılmış vaziyette..kuyruğun arkasında üçgen şeklinde işlem görmüş kısım kasa olarak kullanılmış.benim tavsiyem diğer yılan kabartması olan yerde kuyruğa yakın kısmında kasa aramanız olacak...

Delikral

Yeni Üye
Dedektörün yoksa burada birşey yapamazsın burada bir kapalı mağra var bu mağrada bir mezar var ne varsa o mezarda var. Haç kırılmasaydıda görseydik keşke.Kartal yılan bunlar farklı anlamlar ifade eder yılanın kayası yerinden oynatılmış sabit değil. Yılan genellikle klise civarını yapılmıştır maximum 1000 metre etrafında klise olması lazım. Klise ile yılan arasında klisenin paraları gizlidir. Kartal figürünü biraz daha uzaktan resimlesen yerdemi dik duran kayada mı nekadar büyük kayada bakmak lazım. Bölgen güzel omega işareti değimiz işaret kesinlikle gömüdür diyebilirim.
[/QU. Burdan bişey cıkmaz

Son düzenleme:

spyfrs

Moderatör
Moderatör
Siz hayatınızda yılan görmedinizmi hangi yılanın kafası uçgen
Sürüngenleri araştırın biraz üçgen başlı engerek vardır Ülkemizde birçok şehirde görülür ve zehirlidir. Sizce hayatımda yılan görmemiş birine mi benziyorum tutup sevdiğim sonra bıraktığım yılanlar oldu ama üçgen başlı engereği sevme cesaretini yada deliliğini gösterecek kadar kafayı yemedim tabi ki.

Bunun yanında sitede daha önce paylaşılmamış bir link paylaşayım Türkiye Kurbağa ve Sürüngenleri Gözlemciliği ve Fotoğrafçılığı Topluluğu
bu siteyi bir inceleyin sürüngenler hakkında bilgi sahibi olursunuz resimlerini görebilirsiniz hangi bölgelerde hangi dağlarda rastlayabileceğinizi görebilirsiniz araziye çıkıyorsanız bizim gibi elbet bir sürüngene denk gelirsiniz.