Kabartma 🐟🐟🐟

Goldwar

Member
Selamlar. Görüldüğü üzere kabartma balık işareti. Ve işaretin solunda 7-8 metrede bu iki adet oyuklar var. Değerli ustalardan yorumları bekliyorum.

Ekli dosyalar

Defineci usta

Aktif Üye
Selamlar. Görüldüğü üzere kabartma balık işareti. Ve işaretin solunda 7-8 metrede bu iki adet oyuklar var. Değerli ustalardan yorumları bekliyorum.
Yakinda bir cesme varsa o cesmeyi kontrol et .eger cesme veya kaynak su yoksa baligin yaninda durarak dikili bir tas ara etrafinda dogal olmayacak insan eliyle yontulmus olacak'yada eyraftaki taslardan farkli olacak'bu tasi kontrol et tasin kendisindede olabili tasin etrafindada olabilir'dere yada irmak kenarindaysa şelaleye bakcaksin.

Goldwar

Member
Yuvarlak oyuklarla bir bağlantısı var mı acaba bunun

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
İlk önce 21 adım önünü kontrol et, daha sonra su kaynağı ara. Mevcud veya kurumuş. Muhakkak olmalı. Balık susuz olmaz. Bulduktan sonra da doğru mahzenine.. zordur amma değer mi değerdir.

Gök-Türk

Member
Yuvarlak oyuklarla bir bağlantısı var mı acaba bunun
Merhaba kardeşim sadece bu zaman a kadar duyduklarimi soylim oyunlarla ilgili 7 8 metrede aynı kayada ise bagintili olabilir yön olarak kullanılmış olabilir büyük olanın arkasına geç küçük tarafa doğru bak ileriye doğru kontrol et varsa belirgin birsey araştır balik değerli bir işaret genelde baş kısmı ve kuyruk kısmından yon verir kuyrukta görülen bir emare yok çok belirgin değil baş kısmını tarafında kontrol et dere olur kurumuş dere olur yıllar geçti kuruyabiliyor çünkü

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Hoş geldiniz. İsaretiniz balık mi değil mi ben çok emin olamadım. Kayada işlem olduğu doğru ama ne yapılmış bu tartışılır. Su varsa yani dere kenarı vesair bir yerde ise balık diye inceleyebiliriz. Su yoksa balık diye yorumlamak yanlış olur... Oymalarin bunla bağlantısı olabilir küçük oyma size yönü veriyor... İyi tetkik sizi sonuca götürür...