kahve sohbetlerini çok severim. bir konuyu derinlemesine araştırmasını sevsemde arada

sandalci14

Operatör
daldan dala atlamak da lazım... ordan burdan bikaç konu karma yapacağım.

bi sitede bir usta çubuk olayını betimlemiş.bizim sitedeki ustaların tecrübelerine diyeceğimiz yok ancak her yorumdan bir fikir çıkararak bilgi dağarcığımızı geliştiriyoruz.

(bir sitede fatih .... adlı arkadaş yazmış)

Sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim
İlerleyen günlerde video çekerek detaylarını aktaracağım ve derinlik ölçme tekniklerini sizlerle paylaşacağım

Çubuklar Hususu..
Bu işlere çocuk yaştan bu tarafa merakım oldugu için sürekli araştırıp öğrenme arzusundaydım.
Definecilikte malumunuz çubuk meselesi çok mühimdir.
Çok ciddi boyutlara ulaşmış yöntemler,sistemler stilller ve dogru yanlış bilgiler mevcuttur bu hususta.
Çubuk hususunu yaklaşık 6 yıl araştırıyorum
O kadar çok çeşit cubuk varki hangisi dogru hangisi yanlış kestirmek imkansız.
Kimisi binlerce tlye satmakta kimisi evinizde yapın demekte.
Elbette boşa emek harcamanızda kacınılmaz.

Teknik detaylara gelirsek eğer ;
Çubuk olayı yaklaşık 5000 bin senelik bir mesele diye geçiyor kitaplarda.
Temeli ise bilimin bir kolu olan ''RADYESTEZİ'' ye dayanmaktadır.

İlk olarak eski insanlar su bulma gayesiyle odundan çubuk kullanmışlardır ve başarılıda olmuşlardır.
Ülkemizde definecilik meselesinin ivme kazandıgı 1940-1950 lerde çubuk kültürüde su bulma dışında define aramaya yöneldi yavaş yavaş.
Bu süreç bugüne kadar ciddi boyutlara ulaşarak gelişti.
Hem gelişti hem bilgi kirliliği ve dolandırıcılık ortaya cıktı.

çubuk yani radyestezi meselesinin dayanagı şudur ;
dünyanın yani çiğnedigimiz tüm arazinin düz bir hat cizgisi şeklinde manyetik alanı vardır.
Kalbi durmuş bir insanın kalp grafisi gibi dümdüz bir çizgi.

Bu çizginin bozuldugu daha dogrusu düz hattını bozan bazı sebepler var.
Örnegin topragın icinde altın,gümüş,bakır,veya su veya bosluk veya mineral yani bu düz manyetik alanı etkileyebilecek bu vb unsurlar var.
Bu durumda o düz hat bozulmakta.O bozulmada kalbi durmuş bir insanın kalbi atmaya basladıgında ortaya cıkan grafik görüntüsündeki gibi olmakta,yani farklılaşmakta.
İşte çubuklar bu düz hat üzerinde oluşan o inişli cıkışlı hat bozulmasını görebilmektedir ve ona tepki olarak vücudun bioenerjisi ile birlikte birtakım çekim oluşturmaktadır.
Temelde basitce çubuk çalışma prensibi budur.

Gümüş Kaynak Teli Çubuklar :
L tipi tek kişiliktir bu çubuk
Bu kaynak teli içinde gümüş,az bakır,az çinko ve kadmiyum metali var.
KAdmiyum bildiginiz üzere civa gibi agır bir metaldir katıdır ama zehirlidir.
Kadmiyum oranı ne kadar yüksek olursa o kadar minerale çekme riski düşer.
Bu kaynak tellerinde türkiyede satılıyor.
Bu çubuklar içindeki kadmiyumdan dolayı ellerinizde deformasyona neden oluyor.
Ben bu deformasyondan çekindigim icin cubukların üzerini izola bant (para bandı) ile sardım tek kat olarak.
Ve deformasyon etki olmadı.
Bir defa temas oldu uzun süre ve tırnaklarımın üzerinden tabaka soyuldu.
O nedenle dikkatli kullanmak lazım.

Bu cubugun etki ettigi 4 şey var benim gözlemledigim ve söylenen.
1-Altın
2-Gümüş
3-Mineral
4-Boşluk

Bende altında ve gümüşte X yapıyor cubuklar.
Boşlukta yanlara acılıyorlar ve mineralde de X yapıyorlar.

Tabi bu standart birşey digil kişiden kişiye bünyeden bünyeye değişmektedir.
Bu çubuklarla birçok yer tespit ettim ve büyük kısmı mineral cıktı.
Bünyem farklı oldugu icin bende minerale digerleri kadar çekim vermiyor fakat toprak altındaki yıllanmıs pırıl pırıl minerale ciddi tepki alıyorum.

Bünyesi saglam enerjisi yüksek kişilerde cok daha net ve hızlı tepki alınabiliyor.
Temin etmek isteyenler bulundugunuz şehirde hırdavatcıları gezin bulabilirsiniz
Yüzde 40 oranında gümüş olmalı ve kadmiyumda yüzde 15 veya daha yüksek olabilir.
Fiyatı ise 21 tl tek adet.Boyu 50 cmdir ve siz 2 adet almalısınız.
Kalınlıgı 2mm olursa daha rahat kullanırsınız.

10 cm ölçüp eğersiniz ve L şekline getirirsiniz.Yani tutma yeri 10 cm ve diger kısım 40 cm olur.
Çubuga niyetiniz varsa bu cubugu ilk sırada önerebilirim.
Pirinç Kaynak Teli Çubuklar :
L tipi tek kişiliktir bu çubuk.
Bu cubugun özelligine gelince en stabil olan çubuk çeşidirdir diyebiliriz.
Çünkü çekimleri hem güçlü hem nettir ve bircok metale duyarlı olup farklı şekillerde çekim verir yani ayrım modu var gibi düşünün .)

Bu çubuguda 2mm veya 2.5mm olarak temin edebilirsiniz.Her hırdavatcıda bulunur ve 1 mtsi en fazla 10 tldir.
50 cm olarak kesersiniz ve gümüş çubuklardaki gibi 10 cm tutma yeri ve 40 cm diger kısım olarak L şekline getirisiniz.

Altın,gümüş,bronz,su,boşluk tespiti yapabiirsiniz bu çubukla.
Tabi yine mineralede güzel çekim verir ve yanıltma payı yüksektir.

Bu cubuklarıda kullandım ve bende en iyi en hızlı çalışanlar bunlar oldu.
Sanırım bünye ile alakalı.
Uzak mesafelerden çekim alabiir pirinç cubuklar.
Gümüşlere göre biraz daha avntajlıdır.

İlk başlayanlar için el kundagı önerilebilir.
Örnegin 2mm kalınlıkta prinç cubuk yaptınız.Tornacıya gidin ve parmak kalınlıgında silindir pirinç parcaya 2mm genişilkte ve 5 cmden uzun delik yuva actırın.
Pirinc cubukların 10 cmlik kısmını buralara takıp el kundagı ile kullanın.
Yeni başlayanlar icin daha stabil olur rahat olur bu.

Bakır Elektrik Kablosu Çubuklar :
Bu çubukları 5-6 mmlik elektrik bakır kablosu ile digerlerindeki ölçülerde yapabilirsiniz.
Fakat ben tavsiye etmiyorum kullanmanızı.
Güzel boşluk öltügünü söyleyenler cok fakat bende düzengün çalışmıyor bakır cubuklar.
Yapmak istersenizde yine 3 tlye filan yapılabilir.
Elektrikçiden 1 mt alıp üzerindeki yalıtımı soyarsınız ve yine 50 cm kesip 10 cm büküp yapabilirsiniz.
5dknızı almaz.

Çubuklar hususunda bazı mühim ayrıntılar :
1-Çubukların zihin gücünün etkisi altındadırlar.
O nedenle zihniniz boş olmalıdır çubuk kullanırken.
Örnek verecek olursak ; bir bölgede bir noktayı çubukla tarayacaksınız.Aklınızdan ''şu taşın altında altın var'' diye gecirdiniz mesela.
Çubukları elinize alıp tutugunuzda cubuklar sizi o taşa götürecektir.Veya o taşın üzerine geldiginizde size cubuklar altın çekimi verir/verebilir.
Bir anlamda zihninizden gecenleri emir gibi algılayıp yerine getirir.

Kendi üzerimde de denedim bunu.
Altını yere koydum altına gitme diyerek içimden tekrar gectim ve cubuklar altına gitmedi.
Zihniniz çubukları kontrol edebiliyor kısacası.
O yuzden zihin boş olmalı veya bazı komutlarla dolu olmalı.

Deneme yanılma yöntemleri bu hususta çok önemlidir boşluk tesbit etmek istiyorsanız size yakın mezarlığa gidin ve az çok derinliği boşluğu kesin olan garanti bir yerdir denemeniz için çubuğun tepkimelerini zihninize ekleyin definin bir ucundan diger ucuna varincaya kadar başlarken ve biterken nasıl haraketler verdigini iyi öğrenin bunun yanında elinizin birine çakmak alın neden mi çünkü içinde sıkışmış gaz vardır defnin olduğu yerdede aynıdır çakmağın size vereceği tepkimeyi not edin hafızanıza hem gaz olarak hemde size doğal ve yapay boşlukları teyit etmenizde yardımcı olacaktır
Yakınınızda bulunan bir su kuyusundada çubuğun suya vermiş olduğu tepkimeyi keşfedebilirsiniz

Sizlere şimdiden bol şans dilerim sizlere faydalı olacak bir bilgi edinmişsem ne mutlu bana
buda benden olsun
Osman ölünce cennetin kapısında kuyruğa girer. Hemen önünde bekleyen adam pederdir. Kapıda bir melek beklemektedir.
Melek pedere sorar: Hiç günahın var mı Peder? Peder; Aziz melek ben rahiptim. Tüm hayatım boyunca hep tanrıma dua ettim.
Karıma ve çocuklarıma sadık kaldım. İnsanlara ve hayvanlara hep yardım ettim.
Melek; Çok iyi, bunları zaten biliyorduk. Al sana cennetin gümüş anahtarı der.
Ve sonra osmana döner. Senin hiç günahın var mı?
osman; var ibadetlerimi aksatırım,sağda solda gezerim, hep ihmalkarım dünya işlerine dalıp gitmişim.avcılık balıkçılık definecilik hobilerim. Ha bide çok manyak traktör kullanırım..
Melek; osmana döner ve bunu! da biliyoruz. Çok iyi al sana cennetin altın anahtarı, der..
Peder bu Olaya çok sinirlenir: Ben Hayatımı tanrıya adadım siz de gidip bu adamı cennette benden üstün tutuyorsunuz, bu haksızlık değil mi?!
Melek; gülerek: Koçum sen vaaz verirken herkes uyuyordu ama osman traktör kullanırken herkes dua ediyordu...

buda hemşo nun haber arşivinden..

TARİHİ LEYLEKLER VE KARTALLAR SAVAŞI
“Aylardan hazirandı.
Leylek yavruları yumurtadan çıkalı henüz bir ay olmuştu.
İrileşmişlerdi.
Ancak hala uçamıyorlardı.
Yuvada anne ve babanın getirdiği yiyeceklerle beslenmek zorundaydılar.
Marmara’da sıcak bir ikindi vaktiydi.
Uludağ zirvelerinden inen 6 kartal, Bursa Orhangazi'de bir leylek yuvasına saldırdı.
Anne ve baba leylekleri öldürüp, 4 yavruyu kaçırdılar.
Aradan bir kaç gün geçti.
Yine bir grup kartal, yine Orhangazi'de başka bir leylek yuvasına saldırdı.
Ancak bu kez yuva boştu.
Nasıl haberleştilerse, leylekler yavrularını güvenli bir yere gizlemişti.
Sonra her yerden haberler gelmeye başladı.
Kartallar gruplar halinde leylek yuvalarına saldırıyordu.
Bir kaç gün sonra ülkenin dört yanından Bursa, Aydın ve Trakya'ya yüzlerce leylek gelmeye başladı.
Aynı şekilde kartallar da toplanıyordu.
İnsanlar çevrelerinde leylek ve kartal sayısının olağanüstü arttığının farkındaydı.
Gökyüzünde bir hareketlenme vardı.
Bir şeyler oluyordu.
Bu kuşlar neden toplanıyordu?
Bu neyin habercisiydi?

Leyleklerin ve kartalların toplanması iki ay sürdü.
Aylardan Ağustos'tu.
Aydın'da Menderes deltasında inanılmaz bir savaş başladı.
Havada amansız bir mücadele vardı.
Bir tarafta leylekler, diğer tarafta kartallar.
Halk başı yukarıda bu savaşı izliyordu.
Kartallar güçlü pençeleriyle, leylekler de uzun gagalarıyla savaşıyordu.
İnsanların gönlü leyleklerden yanaydı.
Köylüler yaralanıp yere inen leylekleri tedavi etmeye çalışıyorlardı.
Hatta Kızılay'ı göreve çağıranlar bile oluyordu.
Kimileri ağaçlara tırmanıyor, yuvalardaki yavru leyleklere yiyecek ulaştırıyordu.
Ülkenin genelkurmay başkanı Mareşal Fevzi Çakmak'ın bu savaşa müdahale etmesini isteyenler bile vardı.
Ama günler geçiyor, savaş sürüyordu.
İki taraf da kayıplar veriyordu.
Daha da ilginci hem leyleklere, hem de kartallara ülkenin değişik yerlerinden sürüler halinde takviye geliyordu.

Herkes birbirine soruyordu.
Bu savaşı kim kazanacak?
Kartallar güçlüydü ama leylekler sayıca üstündü.
Üstelik daha organize idiler.
Genç leylekler kartalları yoruyor, tecrübeli yaşlılar ise yorulan kartala öldürücü gagayı vuruyordu.
Ayrıca insanların yardımı nedeniyle leyleklek yerleşim birimlerine yakın bölgelerde savaşıyordu.
Kartalların savaşı ormanlık, dağlık alanlara çekmesine izin vermiyorlardı.
Her yerden ölü ve yaralı haberleri geliyordu.
Sayıları yüzlerle ifade ediliyordu.
Neyse ki günler sonra savaş bitti.
Kazanan sayıca üstün olan leyleklerdi.
Kartallar bölgeyi terketmek zorunda kalmıştı.

Bu bir kurgu değil.
Bir öykü de değil.
Zaytung haberi hiç değil.
Yaşanmış bir olay.
1934 yılında yüzlerce insanın izlediği ve Cumhuriyet dahil pek çok gazeteye konu olmuş bir savaş bu.
Hatta, o günlerde Türkiye'de bulunan New York Times gazetesinin muhabirinin Amerika'ya bu haberi geçtiği söylenir.
Derler ki, leyleklerin ve kartalların savaşı bir kaç yıl sonra Kara Harp Okulu'nda havacılık dersinde işlendi.
İki tarafın savaş taktikleri öğrencilere anlatıldı.

Kıssadan hisse.
Yıllar önce yaşanan bu leylek ve kartal savaşı tarihi bir gerçeği hatırlatıyor bize.
"Birleşenler kazanır."

Son düzenleme:

sandalci14

Operatör
bide burası vardı dimi tam kahve sohbeti türünden

sandalci14

Operatör
arkadaşlar alucra civarı yada giresunda .bikaç yer var ilgimi çeken bu alanlarda olan arkadaşlar etrafı iyice gezip bolbol resim çekmenizi tavsiye ederim

Son düzenleme:

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
arkadaşlar alucra civarı yada giresunda 5-6 kişilik ekip oluşturup araştırma yapabileceğimiz durum varmı. bana uzak tam ekibim yok.bikaç yer var ilgimi çeken bi kere gezmiştim.ciddi yerlerse izinli çalışma yapabiliriz.

bu alanda güzel yerler var bide civarda ''kızlar kalesi'' denen biyer var kız kayası olan yer değil burayı kimse bilmiyor.köyde 2 aile var kardeş çocukları onlar biliyor çok ücra biyer..
sandalci14 kardeşim koordinat gösteren resmini koordinatlar görünmeyecek şekilde düzenlermisin ... 1 de siteden bu şekilde ekip kurmak . Yer var açalım gösterelim gibi yardım talebi yasaktır ... kendi kendimizi sıkıntıya sokmayalım .. çevrenizden bildiğiniz çok iyi tanıdığınız kimselerden ekip oluşturun ..
Yazınızıda düzeltin ...

sandalci14

Operatör
@sandalci14 kardeşim koordinat gösteren resmini koordinatlar görünmeyecek şekilde düzenlermisin ... 1 de siteden bu şekilde ekip kurmak . Yer var açalım gösterelim gibi yardım talebi yasaktır ... kendi kendimizi sıkıntıya sokmayalım .. çevrenizden bildiğiniz çok iyi tanıdığınız kimselerden ekip oluşturun ..
Yazınızıda düzeltin ...
eyvallah kardeşim katılıyorum sanırım yanlış anlaşıldım.maksadım oraları keşfedip bilgi edinmek. diğer türlü işler sakat

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Cubukla alakali yazilanlarin bir kismi bizim siteden kelimeler dahi degistirilmeden alinti yapilmis.
Takipteyiz :))
Bu guzel.
Hic degilse milleti fesada surukleyecek seyler yazilmamis..
Bu daha guzel...

En guzeli de;
Gelecek yillar bu yillardan guzel olacak insallah.
Bu en guzeli.
Not: Guzel yillar kac yil surecek?
İste bu belli degil.

sandalci14

Operatör
Cubukla alakali yazilanlarin bir kismi bizim siteden kelimeler dahi degistirilmeden alinti yapilmis.
Takipteyiz :))
Bu guzel.
Hic degilse milleti fesada surukleyecek seyler yazilmamis..
Bu daha guzel...

En guzeli de;
Gelecek yillar bu yillardan guzel olacak insallah.
Bu en guzeli.
Not: Guzel yillar kac yil surecek?
İste bu belli degil.
ustam sizin çubuk konularının tamamını okudum. nerdeyse maddelerin sırası dahil sizin konudan kopyalanmış yapıştırılmış.sadece başına ''uzun yıllar araştırdım'' eklemiş vede biraz öyküleme katmış. güzel yıllar ise size bağlı muhtemelen takipte. yeni konulardan alıntı yapacak:)

nathandrake

Aktif Üye
arkadaşlar alucra civarı yada giresunda .bikaç yer var ilgimi çeken bu alanlarda olan arkadaşlar etrafı iyice gezip bolbol resim çekmenizi tavsiye ederim
Sizin konu ile direkt alakalı değil ama şu malum video paylaşım sitesinde ülkemizin hemen hemen bütün köylerinin tanıtım videoları var arada izliyorum aklıma geldi buradaki arkadaşlara da faydalı olur belki köyün mesire yerlerini dağını tepesini çekerken kadraja neler neler takılıyor, izlemesi güzel ve faydalı oluyor bence

sandalci14

Operatör
@sandalci14 ustam sen alucradamısın
ben ankaradayım oralı bi arkadaşım vardı sevdiğim memleketine geziye gitmiştik.tabi konu konuyu açınca biraz keşif yaptık 1 gün kaldığımızdan fazlada gezemedik.ama güzel yerler özellikle o haritadaki alan çok dehşet keşke oraları bi gezip resimleme fırsatı olsa .daha önce bahsemiştim arkadaşın ebesi bazı şeyler anlattı buralarla ilgili,bana hikaye gibi gelmişti gezip görünce hayran kaldım.