Kanal-kaplumbağa-şelale

Esmerr

Member
Doğru karadenizi andırıyor lakin marmara bölgesi
Ustam ben karadeniz bölgesinde yaşıyorum, burayı yüz defa sorsalar, yüz defa karadeniz derdim :) Şuan şaşırıyorum ama güzel bir yer ve değişik bir işaret. Kaplumbağanın üzerine mahzen, mezar odası haritası çizildiğini duymuştum tabi ki tecrübeli ustalar daha değerli yorumlar yapar.

Smokin

Moderatör
Moderatör
Yamaçlarda ki bu kayalar 20 ile 50 metre arası değişiyor.
Düzlük alan 1 yer biliyorum oda en az 300 metre . Ama şelalerin bulunduğu sere yatağının yamacalrini tam inceleme şansım yoktu.
Isaretlediginiz alanda alimünyum çubukla bosluk yakaladim lakin tam emin olamadım. Sürekli kaymaklardan dolayı

Smokin

Moderatör
Moderatör
Ustam ben karadeniz bölgesinde yaşıyorum, burayı yüz defa sorsalar, yüz defa karadeniz derdim :) Şuan şaşırıyorum ama güzel bir yer ve değişik bir işaret. Kaplumbağanın üzerine mahzen, mezar odası haritası çizildiğini duymuştum tabi ki tecrübeli ustalar daha değerli yorumlar yapar.
Bende tam emin olamadım. Balık figürü bile beliriyor . Cok kafa karıştırıcı bi işaret

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Kardeşim bu işaretlerin define işareti ile alakalı olmadığını düşünüyorum. Resimlerde şelale hariç, ne kaplumbağa nede kanal mevcuttur. Saygılar sevgiler

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
veya hemen altında ufak şelale gibi olan yeri .yani çevirdiğin suyun diğeriyle birleşme noktasınıda yoklaya bilirsin ...bu oluklu kaya işaret bunu anlatıyor gibi ..

zaz12

Bilgili Üye
Aşağıya in suyu takip birleştiği yerin hemen üst tarafın da yani set duvar düşün onun arka taraflarında rampa olan yer de sabit ana kayayı bul . Yer güzel yerleşim yerini ve eski mezarlık alanına götürür.

Smokin

Moderatör
Moderatör
veya hemen altında ufak şelale gibi olan yeri .yani çevirdiğin suyun diğeriyle birleşme noktasınıda yoklaya bilirsin ...bu oluklu kaya işaret bunu anlatıyor gibi ..
Ustam buna benzer bi yer daha var . Iki noktada çalışma yapılmış. Sonuç alınmış izlenimi verdi .
Bir daha ki gidişimde dikkat edicem inşallah

Smokin

Moderatör
Moderatör
Aşağıya in suyu takip birleştiği yerin hemen üst tarafın da yani set duvar düşün onun arka taraflarında rampa olan yer de sabit ana kayayı bul . Yer güzel yerleşim yerini ve eski mezarlık alanına götürür.
Eyvallah usta. Dediginiz uygulayacam
Selametle