Kanalı olan oyma

ÇAKIR3428

Member
Ustam her şey güzel hoşta 1 fotoyla sonuca gitmeye çalışıyoruz köklü kaya çıktı diyorsun keşke o alanıda fotoğraflandırsan bi sunak üzerinde yoğunlaşıyorsun etrafta daha fazlası var mezar sonağın çok yakınında olur,gözünde bu günkü bizim cenazelerimizi canlandır ölü gömülürken insanlar mezara ne kadar yakın duruyorlar,bu sunağın kanal yönünde dik kaya yokmu

ÇAKIR3428

Member
Apollonus ustanın dediği tepeyide kontrol etmende fayda var

ÇAKIR3428

Member
Şu detayı aklından kesinlikle çıkartma eğer bir oda veye kaya mezar varsa mutlaka buradan çıkan bir harfiyat vardır odayı bulmanızda en belirgin işarettir

Eweress

Aktif Üye
Benim arastimalarima göre ve hayattaki tecrubeme dayanarak senin orası doğal lapa oluşumdan başka birsey değil
Umutlarını kırmak istemiyorum ama İnşallah dediğiniz gibi olsun

umut134679

Aktif Üye
Benim arastimalarima göre ve hayattaki tecrubeme dayanarak senin orası doğal lapa oluşumdan başka birsey değil
Umutlarını kırmak istemiyorum ama İnşallah dediğiniz gibi olsun
Saygı duyuyorum ustam da.Bence ve diğer ustalarımin dediği gibi sunak var doğal değil kanalı da var

umut134679

Aktif Üye
İşaretlediğim alanıda biraz kurcala toprak alanın sunak tarafındaki kayanın yan tarafında işlem var gibi
Ustam en son bizde böyle bir sonuca vardık.Kanalin bittigi nokta tam o sizin gösterdiğiniz yrden girmeye müsait.Birde taş parcalari orada çok.Benim tek sorum bu kesinlikle zemin altı kaya içi mezar degilmi usta.Birde dediğin gibi mavi dikdörtgen içine aldığın yerde sanki bir işlem var gibi sonradan farkettik

umut134679

Aktif Üye
İşaretlediğim alanıda biraz kurcala toprak alanın sunak tarafındaki kayanın yan tarafında işlem var gibi
Ustam birde yorumlarda sunagin kanal yönünde dik Kaya yokmu demişsin ya o mavi dikdortgen içine aldığın yerin hemen solundaki kaya genisligi 30 cm kadar var uzunkugu 2 metreye yakın toprağa dikinj duruyor

ÇAKIR3428

Member
Ustam en son bizde böyle bir sonuca vardık.Kanalin bittigi nokta tam o sizin gösterdiğiniz yrden girmeye müsait.Birde taş parcalari orada çok.Benim tek sorum bu kesinlikle zemin altı kaya içi mezar degilmi usta.Birde dediğin gibi mavi dikdörtgen içine aldığın yerde sanki bir işlem var gibi sonradan farkettik
Kardeşim zemin altı kaya mezar var diyemem yokta diyemem taş parçaları sana yol gösterecektir,evet o kayada işlem var toprağı biraz kaldırın ne olduğu çıkar ortaya,oymanın doğal olmadığı bariz belli,çok aceleci olmayın illaki bişey bulacaz diye hayalde kurmayın bu işi hobi olarak yapın nasipte varsa o sizi bulur.tekrar söylüyorum foto yetersiz etrafı çekip atarsanız ustalarımız yeni şeyler görebilir.