Kapak Mı Bu..? Ustalarım...!

omerolmaz

Bilgili Üye
@poseidon2023 ustam yorumun için teşekkürler ordakı oda tespiti yapıldı ama malesef köyden çok net gorunuyor orası koy boşalana kadar beklememiz gerekecek ıkıncı bir mezar daha olması lazım oda kayada diye düşündük ama sanırım yanılmışız ustaların yorumuna bakılırsa orda değil

Son düzenleme:

omerolmaz

Bilgili Üye
evet ustam l çubuk aleminyum 1 cm kalınlık taştada boşluk veriyor orda o yuzden ısrarcı olduk bölgede çalışılacak ustam ama şuan değil 1 ay sonra köy boşalır şehire giderler o zaman işlem yapılır

Son düzenleme:

omerolmaz

Bilgili Üye
mavikorku @poseidon2023 ustalarım Değerli Yorumların için Allah sizden razı olsun arkadaşlarla konuştum en kısa zamanda alanda yeniden bir ar-ge çalışması yapılacaktır saygılarımla

omerolmaz

Bilgili Üye

dikkatimi çeken yer 3 basamak merdiven karşısı

Değerli Ustam sarı ile işaretlerinin noktada bir adet küçük mağara mevcut ve burası Köroğlu kalesi sarı noktanın mağara olduğunu söyledim mağaranın üstünde hayvanlar için bir adet su yalağı mevcut bu bilgilere ek ekleyeceğiniz bir şey varmı değerli Ustam saygılarımla.

mavikorku

Moderatör
Moderatör
Değerli Ustam sarı ile işaretlerinin noktada bir adet küçük mağara mevcut ve burası Köroğlu kalesi sarı noktanın mağara olduğunu söyledim mağaranın üstünde hayvanlar için bir adet su yalağı mevcut bu bilgilere ek ekleyeceğiniz bir şey varmı değerli Ustam saygılarımla.
Dere nerede burada o zaman ?

omerolmaz

Bilgili Üye
@mavikorku Ustam dere aşağıda kalıyor yani yalak taşıma su yalağı büyük ıhtımal çünkü su kanlı mevcut değil yada buna benzer emare yada Köroğlu değilde ondan sonra buraya yerleşen medeniyetler tarafından yapıldı tam bir bilgi yok ama yakınlarda Köroğlu dağları denilen bölgede açılan bir Kaya mezarı mevcut Kaya mezarının arkası 1 metre genişliğinde dağın içine devam eden bir mağara mevcut oyulmuş sonunu göremedik çünkü gittikçe gidiyor Hava azaldığından ilerleyemedik saygılarımla Buraya çok yakın bir mesafede bu kısımda da böyle bir durum soz konusu olabilir diye düşünüyorum sebebi ise eşkiya bolgesi diye geçmesi ve yaşlıların verdiği bilgiler bu yonde hata kale diye tanıtılan yerde gözetleme yerlerinin olduğu yağmurlarda yapılan bir sistemle suların kalenin yan tarafından sistemlice aktığından felan bahsediliyor

Son düzenleme:

omerolmaz

Bilgili Üye
Ustalarım şuan yoldayım oraya gidiyorum net fotolar çekip tespitte bulunmaya çalışacağım ondan sonra burda konuşuruz inşallah