kapaklı ve tek tek sonrası

Nil

Engellendi
açılıp dağıtılmış bir kapaklıydı , genelde dedektörsüz açıldıkları için görünce kontrol ederiz tamamen tesadüfi gelişti , zemin altı kaya mezarı nın 3 mt önünde açılmış olan bir kapaklı mezardı, muhtemel aile eşrafından biriymiş
Aslan kupenin kapaktan cikmasina anlam veremedim. Yinede hayirli olsun

Nil

Engellendi
15 yada 20 m2 bir alan belirlenip, 5 cm kalınlığında katmanı alıp yanda müsait bir yere serip tırmık ile düzleyip , dedektör ile taranıp, birşey çıkmaz ise aynı işlemi tekrardan devam ettirmek suretiyle derine doğru ilerleme yöntemi. taki binanın zeminine ulaşıp zeminin de 20 cm altına kadar aynı yöntem ile bakma işine tek tek te krizma yöntemi denir
Krizma yöntemi nedir ustam @Nil

hanan

Member
nil hanım tebrik ediyorum sizi. burada malı bulan kayıplara karışıyor anladığım kadarıyla. o kadar soru soruyor ustalardan yardım alıyor sonra buharlaşıyor. o kadar konu okudum nerdeyse hiçbirinde sonuç yazısı yok. be vicdansız, insan bir sonuç verir diğer insanlara tecrübe olsun diye. allah böylelerine hiç birşey nasip etmez inşallah. egoist insandan tiksiniyorum. allah size nice hazineler nasip etsin inşallah

Nil

Engellendi
teşekkürler, hak eden herkese nicelerini nasip etsin inş
nil hanım tebrik ediyorum sizi. burada malı bulan kayıplara karışıyor anladığım kadarıyla. o kadar soru soruyor ustalardan yardım alıyor sonra buharlaşıyor. o kadar konu okudum nerdeyse hiçbirinde sonuç yazısı yok. be vicdansız, insan bir sonuç verir diğer insanlara tecrübe olsun diye. allah böylelerine hiç birşey nasip etmez inşallah. egoist insandan tiksiniyorum. allah size nice hazineler nasip etsin inşallah

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Nil usta.
Resimlerden görüldüğü kadarıyla sikke orjinal değil???

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
En güzeli zirvede bırakmak :biggrin-new: