Kaplumbağa gibi ve murç izi

şahin88

Aktif Üye
Yanlış görmediysen asıl kayada çatlak izi gibi bir durum var.aletle boşluk bak kayanın üzeri kapama gibi kaya kasa veya başka bir durum olabilir.Bir fotoyla konuyu biraz daha açklanır hale getir.Nasibinde varsa seni bulur.ihmal etme ibareler güzel ama fotoları çoğaltmalısın.Taşı ıslat kurumaya yakın bir kaç açıdan farklı fotolar.çekmeni öneririm.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Sevgili ustam görüyorum ki çok eski ve deneyimli bir kardeşimzsiniz. Tabiki bu kayanın dört bir tarafından ve üstten çekilmiş görüntüleri olmalı. İlave olarak da çevre arazi görüntüleri şart.
Bu kayanın taşları sanki oluşturma gibi duruyor ve doğrusu kaplumbağa yı andırıyor . Ve oradaki ok ile gösterdiğim hat ve kayanın çember içindeki kısımdan değerli testi yapılabilir.Bu dediklerim burası ile ilgili olanlar diğer şeylere gelir isek.Kendi gördüklerimden baz alarak illaki ön kısımında çok uzak olmayan bir akarsu mevcut olmalı. Ve karşı kısımda buradan yüksek bir tepe olmalı .......ve yakınında kaynak yada çeşme olmalıki o vakit doğru işarettir diyebiliriz.
EE6B70DC-BDF3-4029-B4D0-84134CB0665A.png

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Çevre fotoları henüz yok

10FBEA7A-364E-4D10-AC1B-BCF7A463A786.jpeg

Ustam güzel bir kaplumbağa. Ben görebildiğim kadarı ile bir şeyler yapmaya çalıştım.
Öncelikle tırmandığı kaya bama kapama gibi geldi, bir tıkla bakalım.
İkincisi gözlerinin simetriğinde ki delikler ki bunlar da önemlidir. Baktığı noktaları iyi araştırmak gerekir.
Ufak ufak taşlar olur ki bunlar 🥚 sı olarak tasfir edilir ve de genellikle içleri doludur.
Bu kaplumbağa sanırım kara kaplumbağası. Arkasında kuyruğu yoksa ki bana yok gibi geliyor, o halde kara kaplumbağasıdır. Karşısında mağara olabilir, bir yükselti de olabilir. Baş kısmı mezara bakıyor halde de olabilir.
Eğer arkasında kuyruğu var ise bu su kaplumbağasıdır ki malüm etrafta su birikintisi olmalıdır. Eğer yok ise kapalı kuyu aramak gerekir.
Benim de karşıma iki kere çıkmıştı kara kablumbağası. Biri boştu, mezara bakıyordu. Diğerinin kendi üzerindeydi. Bu da bana öyle geldi ama gözlerinin karşısında ki simetrik delikler biraz daha fazlası olabileceğini gösteriyor.
Gönlüne göre olur inşaallah. Rastgele.

Eclipse

Yeni Üye
Bölgenin boş olmadığını biliyordukta yıllardır tarlamızın ortasında duran emareyi yeni gördük..karşısında büyük bir meşe ağacı mevcut bildiğimiz en az 200 300 sene.sol tarafında ise eski bir Çeşme mevcut

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Çeşme ve etrafı iyice bakıldımı. Yakınında şekilli bir taş varmı. Ve çeşmeyi resimleme imkanınız varmı çeşme ile ağaç yakınmı yanlarında bir üçüncü olarak bu kaplumbağamı var yada başka bir şey daha varmı. Ve bu üç şey bu taş çeşme ve ağaç bir üçgenmi oluşturuyor. Birde o yaşlı ağacın etrafında neler var yere gömülü yarısı dışarıda taş varmı. Yani bence argeye değebilecek bir yer gibi duruyor . Lakin konunun etraflı resimleri de lazım

Tastan

Editör
Bölgenin boş olmadığını biliyordukta yıllardır tarlamızın ortasında duran emareyi yeni gördük..karşısında büyük bir meşe ağacı mevcut bildiğimiz en az 200 300 sene.sol tarafında ise eski bir Çeşme mevcut
Nasip böyledir yanı başındadır gördügün gectigin yerdedir ama zamanını bekler farkedilmişse şimdi vardır bir imtihanın buraya sık sık ugra her geldiginde farklı bir detay göreceksin tüm detayları kayıt altına al günü gelip olgunlaştıgında gerekeni zaten yaparsın üstadların yorumlarındaki hedeflerede dikkat et herşeyden önce yapabilecegine sen inanmalısın