Kaplumbağa önü arkası...

Efendi51

Bilgili Üye
@poseidon2023 ustam bu zirvenin girişi uçurum da mı olmalı yani? burası ibadet alanı mı? ben öyle anladım, alan çok güzel ustam hayırlısı olsun inşallah

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Hicbir isaret tespitiniz olmadi mi?
Klasik isaretlerden???

Bu sekilde resimleme de cok eksik olmus.
Daha iyi bir kompozisyon olmali.

Yer cok gozukuyir.
Baslangic da islemi daha az 2-3 yer secin.
Oraya yogunlasin.

Kolay Gelsin.

Efendi51

Bilgili Üye
Hicbir isaret tespitiniz olmadi mi?
Klasik isaretlerden???

Bu sekilde resimleme de cok eksik olmus.
Daha iyi bir kompozisyon olmali.

Yer cok gozukuyir.
Baslangic da islemi daha az 2-3 yer secin.
Oraya yogunlasin.

Kolay Gelsin.
@BulursamKader25 ve @poseidon2023 ustalar bu resimdeki mağara ayrı bir konu, ona ayrı konu açacaktım, burası açık bir mağara, daha önce 2 tane konu açtım 'bu işaret nedir' ve 'bu oymaları nasıl okumalı' idi, o işaretler burda zirve üstünden, bu mağaraya dereden 70 merdivenle çıkılır, ve mağara içinde 3 adet haç var, güllü haç, birde istavroz, bunlara ayrı konu açacam inşallah ayrıca ustalar burda çok işaret var zaman zaman konu açarım onlara da, hayırlısı olsun hayırlı ramazanlar herkese

Son düzenleme:

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Bu yer Geniş bir alan ve boş yer yokta, sende burayla ugracak güç varmı ben onu merak ettim.

Yani kazma kürek açılacak oda, eder ile açılacak mahsen yok. Basarırsan 30 a yakın oda mezar, en az 7 mahsenin var. Bir baraj yapacak şirket kadar varsan yada bir maden ocağı sahibiysen yine zor. Dönem ayakların altında, keşke tır dolusu mal yerine iki metrede alacağın iki küpe bulsaydın iyiydi! Yorganım uzun dersen merdiveni takip et ilk ordan başla, o merdiven seni kralın yanına götürür!

Burda izin alırım dersen tek kazma vurmadan sit alanı olur. Devlet az çok bildirim parası belki verir.

Yok ben bir şeyler yapacağım dersen, git kodaman bir iş adamı bul.

Nerden nasıl girerim meselesi en son iş. Önce milyonluk adamı bulacaksın.

Burda şimdi tek tek sana şurası burası diye cizmenin ne anlamı var alamayacagını bile bile?

iki dinamitle patlatacagın yer değil, aylarca kaya parcalarsın orda, elbette zemin altı yerlerde olsa yine engel kaya olacak.

Burda horasanı sadece sıva olarak görebilirsin gerisi kesme oturtma taştır. Kapama sistemi resimde kolay çizilir arkadaşlar çizmiş, denemeside sana düşer.

Son düzenleme:

Efendi51

Bilgili Üye
@Sedegor eyvallah zaten ben kaplumbağa yı koydum, kolayı varsa bakalım diye ama ustaların gözünden oralar da kaçmıyor maalesef, hem görsel olur arkadaşlar görür, hem de ustalarımızın çok kıymetli tecrübelerinden bir şeyler öğrenebilirsek onu da burda paylaşırsak ne mutlu bize, herşeyin hayırlısı olsun ustam benim, hepinize teşekkür ediyorum, kolay gele...............

poseidon2023

Uzman
Resimle bakalım magrayı uzaktan girişe gelince sağ ve solu girişte ilk ayak basılan yer uzak yakın icerde cerceve mihrap mum koyma kare oyma gibi işaretler önemli sag dan başla sola dogru cek ve zemini ve tavanı enson cıkarken dışarısını saat on yönü oniki yönü ve on yönünde resimle bakalım neler var

Efendi51

Bilgili Üye
Yarin bilgisayardan girince paintlerim bak bu kırmızı işaretle isaretledigin büyük taş sağ kosesi gozuyor beyaz taş kosesi yuvarlak onun hemen sol tarafida öyle toprak olduğu için giremiyorsin ama toprak çizgisinden belli sağ tarafla aynı olduğu altında hafif bir açıklık var yerin orasii
man_correct ustam bu yeri bir zahmet cizermisin müsait olunca bir de bu taş çevresi sivalı domuz a benziyor sanki zaten o sekilde dikkatimi çekmişti, saygılar ustam hayırlı işler size de

Son düzenleme:

Esteban74

Editör
Kolay gelsin usta...
İki tane mağara varmı?

Efendi51

Bilgili Üye
Esteban74 kardeşim, mağara karşıda var dere karşısında açık da var kapalıda olabilir, ama işaretin olduğu tarafda mağara göremedim

Esteban74

Editör
biri dereye bakar diğeri kurumuş göle bakan iki mağara olacak.
yerinin güzel olduğu aşikar. bir definecinin staj yapabileceği en güzel yerlerden. çubuk kullanmayı öğrendikten sonra burdaki her mezarı ve mahseni bulablirsin diye düşünüyorum.
kolay gelsin...