Kaplumbağa

R

remuss

Misafir
İşte gerçekten kaplumbağa
net
hayırlı olsun
kolay gelsin yoruma gerek yok cihaz desteği
birde devlet desteği lazım :)

NoYaN_06

Moderatör
Moderatör
Biraz daha temizleyip foto alsaydın daha iyi olurdu ama soyle dusun bunu; Kaplumbağa yumurtalarını karada bir yerde bırakıp tekrar suya donuyor gibi düsün lakin kuyruk kısmını sıvrı betımlemısler yanı o sıvrı kısımdan hızala arka kısmındakı yerlerde arastırma yap cok uzak degıldır

Aykanad

Aktif Üye
Teşekkür ederim remuss üstadım, Nolan üstadım arka kısmında zaten 1. Fotodan sonraki taşlar var yaklaşık olarak 10-15 m arkasında,

Turko

Uzman
İşaretin olduğu kayada her şey. Hiç önünü arkasını kurcalama. İşaretin olduğu kayayı biraz daha geriden resimle gösterelim yerini.

Aykanad

Aktif Üye
Turko üstadım kabartma nin olduğu kayada mi dersin?

deli firat

DOĞACI
Bence bu kablumbaga yumurta bırakįyor arkaya dogru toprak altında düz bir taşla kapatılmış yer olmalı selametlen

Aykanad

Aktif Üye
Deli Firat Hocam benim de dikkatimi çeken o oldu zaten o yüzden arka kısmını fotoğraflarını ekledim son 3 resim arka kısmı ile ilgili

Turko

Uzman
Aynen kaplumbağa yeminli hayvandır vücut dili vardır yumurta işi her kaplumbağa da olmaz genelde yumurta kara kaplumbağa sında olur nadiren şu kaplumbağa sında olur seninki su kaplumbağa si kuyruk parçalı buraya 4 kişi gelmiş malzemeyi saklamış bacaklar yok kafa yerinde söz bozulmamış kuyruk sağlam baktığı yönde dere var kalıbımı basarım işareti n olduğu kayanın altında yada hemen dibinde sen istediğim fotoğrafları çek bakalım bir. haç işareti var oda büyük ihtimal kestik leri düz taşın üzerinde.

Turko üstadım kabartma nin olduğu kayada mi dersin?

zaz12

Bilgili Üye
Çevrede ki büyük eski ağaçlar ve taş yığınlarını yokla.

Aykanad

Aktif Üye
Turko ustam yorum için teşekkür ederim, resimli kayayı uzaktan alayım, insallah daha tespit yapılır, baktığı istikamette, dere var ve vadi