Kaplumbağin mali nerede?.

yigitalperen

Member
merhaba arkadaslar. kaplumbaga efsane ısaretlerdendır. buyuklugune gore mezarını veya kasasını sırtında tasıyan olabılecegı gıbı mesafeve ve yon ıcınde kullanılır. usatamın dedıgı gııbı kola bası eksık ..vs olabılır. sıvasta buyukse yaklasık 2 araba buyuklugunde kaplıumbaganın sırtından malı alınmıs ve tecrube edılmıstır. maalesef bız ogrendıgımızde kepceyle parcalanmıs ve ısısten gecmıstı. acılan yer bır ınsan gırebılecek kadar genıstı. ıllakı selalae dere aaramk yanlsı bu arada affınıza sıgınaarak soyluyorum. kuyruklu kaplumbagalarda daha cok gecerlıdır. cevre analızı ıyı olmalıdır. ve bıraz uzak mesafe verır. yanlısım vaarsa kusura bakmayın ıyı gunler.

ceryanci

Member
Yahu kaplumbağa çok zor işaret ben 4 yıldır çözemedim bendeki oyma kuyruksuz kara kaplumbağası sırtında mum yanar vaziyette 5 çizgi birtanesi diğerlerinden uzun gittiği yöne doğru kafası kuyu teknesi var oraya bakıyor ön sol ayağı kıvrık hepsi ayrı yeri gösteriyor bi tanesi doğru ama hangisi gelde çık işin içinden yapan adamı tebrik etmemek elde değil yani kaplumbağa üst seviye bir iş varsa tecrübesi olan yardım etsin yani standart değil her işaret için aynı onu yapan ustanın düşüncesi sadece işareti çözmek zor iş bize kalan olasılıkları değerlendirmek.