Kaplumbaya sormuşlar

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Evet hikaye böyle başlıyor; kaplumbağa’ya sormuşlar, ‘buradan karşı köye kaç günde gidersin?’ diye. Kaplumbağa da ‘Yağmuru, çamuru, yokuşu, inişi, rüzgarı, yokuşu hesap ettim, en fazla 3 günlük yol ama ben 6 günde giderim.’ demiş.

6 gün geçmiş, kaplumbağa karşı köye varamamış. Arayıp bulmuşlar kaplumbağayı, ‘Hayrola? Sen 3 günlük yolu 6 günde bile gelemedin? Ne oldu?’ demişler.

Kaplumbağa, ‘Ben inişi, çıkışı, yağmuru, yokuşu hepsini hesap ettim de yoluma çıkan kötü insanları hesap etmedim.Ne zaman hızla ilerlemeye başlasam onlar beni tutup ters çevirdiler. Düzelip yoluma devam etmem işte bu nedenle uzun sürdü.’ demiş.

Ne kadar hayat gibi, hatta kariyer gibi değil mi.. Siz hedefler koyuyorsunuz, hatta aksilik payı bile koyuyorsunuz bu hedeflere. Birileri sizi oyalıyor, veya tepeliyor. Siz bazen hedefinize aksilik payı koyduğunuz sürede bile varamıyorsunuz. Peki ne yapmak gerek?

Üstat karincaya sormuşlar sen bu bir damla suyla ateşi söndüremeyeceğini,hatta oraya yetişemeyeceğini bildiğin halde neden hala y ürüyorsun.karınca cevap vermiş vazgeçersem ibrahim in tarafında olduğum nasıl anlaşılacak..insan başıboş bırakılacağınimı sanıyor.önemli olan davana sahip çıkmak.biz seferle emrolunduk.zaferle değil.o takdiri ilahi.zaferse ödül, değilse imtihan.

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Üstat karincaya sormuşlar sen bu bir damla suyla ateşi söndüremeyeceğini,hatta oraya yetişemeyeceğini bildiğin halde neden hala y ürüyorsun.karınca cevap vermiş vazgeçersem ibrahim in tarafında olduğum nasıl anlaşılacak..insan başıboş bırakılacağınimı sanıyor.önemli olan davana sahip çıkmak.biz seferle emrolunduk.zaferle değil.o takdiri ilahi.zaferse ödül, değilse imtihan.
Eyvallah canim kardeşim çok doğru söyledin