Kare kabartma.

E61

Yeni Üye
Bu işaret hakkında reel yorumlara çok ihtiyacım var lütfen bana bi yol gösterin ustalarım. Teşekkürler
-Düz bi tepede yamaç kenarında

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Kare üstünden bir ana yön verebilirmisin

• Beğen
Tepkiler: E61

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
E61

Sevgili kardeşim bu objenin etrafından biraz bahsedermisin . Antik bir yerleşim bir kale yada bir kilise varmı bunun yakınlarında. Sanki kaide taşını andırıyor üstüne heykel gibi şeyler koymak için

E61

Yeni Üye
E61

Sevgili kardeşim bu objenin etrafından biraz bahsedermisin . Antik bir yerleşim bir kale yada bir kilise varmı bunun yakınlarında. Sanki kaide taşını andırıyor üstüne heykel gibi şeyler koymak için
hocam buraya 500-750m mesafede bi kale var. kareden düz aşağa doğru eğimde 20-25m de bi kayalık var altı oyuk doldurma gibi duruyor. karenin olduğu alanı bi futol sahası büyüklüğünde düşünürsek bu alan içinde 3-4 tane kaplumbağa işareti, 10 a yakın yuvarlak oyma taş ve üçgen oyuklu bi taş var. bunlar sadece benim görebildiklerim. etrafı kurcalamaya çekiniyorum çünkü sürekli işaret çıkıyor,nereye baksan hep bi işaret var. ben hayatımda bu kdr çok işareti aynı alanda görmedim. doğal olmadıkları çok bariz.

E61

Yeni Üye
bu işaretlerin hepsi aynı alanda, alan hiç ellenmemiş bi yer ve daha fazla kurcalamaya korkuyorum elimi nereye atsam işaret cıkıo iş dahada karmasık bi hal aldı yılan hikayesine döndü dicem demeye korkuyorum yılan işaretida çıkar die :)))