kare oyma ve semboller

Yörük ali

Aktif Üye
kahve muhabbetinde vatandaşın biri dikili taş gibi bir kayanın üstüne doğru kare şeklinde bir çerçeve oyulmuş içinde A gibi bir sembol bir karış sol altında O gibi bir sembol A nın yanında 3 basamaklı merdiven son basamak çizgisi dümdüz aşağıya iniyor oymanın dibine kadar karşısında 2 basamaklı merdiven onunda son çizgisi düz aşağıya iniyor acaba nedir diye sordu her zamanki muzipliğimle adam asmaca oynamışlar dedim sizce ne olabilir

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
kare oyma içinde A gibi dediği üçgen dir yani birden çok oda mezarı birbirine geçişli. O dediği girişi bu kayanın altındadır. merdiven dediği de şimşek olmalı yani tuzaklı. görmeden bunları söyleyebildim ancak :)

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ustam bu şekle göre delta ve teta diyebiliriz. altta, derinde, derine doğru uzanan yani. merdiven şekli ise kuyu ve altta genişleyen oda olabilir. yakınlarında su kuyusu var mı?

Son düzenleme:

Yörük ali

Aktif Üye
biraz zorlasak ıkınsak alfa omega çıkmaz mı oradan : )))

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
hayal edersek herşey çıkar, ufkumuz açık ustam ;)

Yörük ali

Aktif Üye
delta ve teta ne oluyor sayı mı veriyor yani

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
O teta demiştim ama Omicron da olabilir. sonunda küçük çentik varsa sayı olarak kullanılmıştır,delta 10, O 70 veya 9 dur. sayı ise şayet 19 eder. sembol ise yukarda dediğim gibidir.