Kare oyma ve yuvarlak oyma mezar girişleri nerededir yardımcı olur musunuz

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Naçizane tavsiyem,daha verimli yerler varsa çevrede oralara bakınız,bana gariban mezarı gibi geldi,boşuna ne kendinizi nede garipleri yormayın bence burada

may77

Moderatör
Moderatör
dikkatimi çekenler

dikkatimi çeken yerleri çizdim

Turko

Uzman
Ustam hoş geldin. Zemin den az aşağıda derinde değil kaya mezar. Üzeri yumuşak toprak dolgulu olur . İşaretin üzerine çıkıp sağına ve soluna baktığında yakın mesafede hafif eğimli biraz rampa yapmış bir toprak alın olması gerekiyor şanslı isen mezarın olduğu kayanın sırtı toprak üstünde kalmıştır . İşaretin tam konumu bilmediğim için üzerine çıktığında sırtını kuzeye ver yada güneye ver diyemiyorum . Hayırlı olsun.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
kardaşım,
aşağıdaki mezar kıymetli olanıdır.
Bu kayayı kroki olarak düşün.
En zirve yerde mezar odası var.
Mezar odasının olduğu alanın hemen altından ya dere geçiyor, yada taraça sistemli bir arazi var.
Buna göre kaya yüzeyini araziye birebir oturtabilirsen mezarı bulursun.

Kolay Gelsin
Ekli dosyayı görüntüle 182925

ragıp

Uzman
Gökhan, aşağıdaki fotoğrafa çok iyi bak. aslında bu şekilde yapılmış bir oyma, zemin altı mezar der.
kare oymanın üzerindeki kanal ise bunu bozuyor. bu işarete ait mezar. kare oymanın bulunduğu kayanın altındadır.
kare oyma üzerindeki kanallara takılma. bu tip kare oymalara biz NİŞ diyoruz. girişi üç çeşit oluyor.
1- kare oymanın hemen altında bir sıvama ile kayanın altına girişilir. senin kaya biraz küçük olduğu için bu mümkün görünmüyor.
2- kare oymanın tam hizasında toprak zeminden aşağıya doğru takribi 2m indiğinde, ana kaya da kapak görünür açar girersin.
3- kare oymanın takribi 8 - 10m açığında bir taş yığını, kocaman tek taş, bazen ise minik bir toprak yığma olur. o kaldırıldığında tünel ile karşılaşılır. tünelden girilir, ana kayanın altındaki mezar odasının kapağına ulaşılır. açılır vr girilir. bu biraz risklidir.
tünel içi moloz dolu olabilir
tünelde tuzak olabilir
tünelden mezar odasına ulaşıp, kapağı açtığınız anda, gaza maruz kalıp zehirlenme ihtimaliniz %95 tir.
ÖNERİM
öncelikle bahsettiğim çubuktan yapacaksın. o çubuklar boşluğu kaçırmaz.kare oymanın önünde tuttuğün da seni yönlendirecek. ona göre yeni bir plan yapılacak.
müsait zamanda diğer fotoğraflar içinde yorum yazıcam. sitedeki diğer paylaşımları okumanı, kendi paylaşımını da takip etmeni istiyorum
selametle

ragıp

Uzman
@gkhn76
ustam, şu aşağıda çizdiğim şekiller ile üzerinde çizim yapılmamış olan orjinallerini bir karşılaştır. çizimlerimin gerçekliğini göreceksin.
aşağıdaki ikinci fotoğraftaki sunak ve verdiği yön de oldukça manidar.
bu fotoğrafları detaylı incelediğimde ise ilk paylaşımımdaki kaya altı mezar dediğim kare oyma acaba zemin altı oda mezarmı diye tekrar tereddüte düştüm.:20:
Ekli dosyayı görüntüle 182948

Ekli dosyayı görüntüle 182949

gkhn76

Yeni Üye
Merhabalar arkadaşlar üstadlar öncelikle ellerinize emeğinize yüreğinize sağlık yardımcı olmak için elinizden gelenin en iyisini yapmışsınız.
Sorulara gelirsek kare oyma ile yuvarlak oymanın arası 250-300 metre civarı Yuvarlak oymada alan tarama boşluk verdi ama okm I 160 yeraltı görüntüleme cihazı boşluk göremedi kare oymada yığma ilan taşların üst kısmında alan tarama fır fır döndü ama makina mineral verdi iki işaret arasında (tam ortasında) boşluk aldık cihaz da boşluk verdi ama girişi şimdilik bulamadık kaya boyunca 1,80 aşağı indik taş kesim işlemi yapılmış zemini bulduk (zemin kireçtaşı kaya ) kare oymanın işlem yapılan yeri biz yapmadık kare oymanın taş olan köşesi tam kuzey yığma taş gibi dağınık olan bölge kuzey yönünde arkadaşlar fotoğraflarda işaretleme yapamıyorum kusura kalmayın burada bu şekilde işaretler çok fazla

ragıp

Uzman
Merhabalar arkadaşlar üstadlar öncelikle ellerinize emeğinize yüreğinize sağlık yardımcı olmak için elinizden gelenin en iyisini yapmışsınız.
Sorulara gelirsek kare oyma ile yuvarlak oymanın arası 250-300 metre civarı Yuvarlak oymada alan tarama boşluk verdi ama okm I 160 yeraltı görüntüleme cihazı boşluk göremedi kare oymada yığma ilan taşların üst kısmında alan tarama fır fır döndü ama makina mineral verdi iki işaret arasında (tam ortasında) boşluk aldık cihaz da boşluk verdi ama girişi şimdilik bulamadık kaya boyunca 1,80 aşağı indik taş kesim işlemi yapılmış zemini bulduk (zemin kireçtaşı kaya ) kare oymanın işlem yapılan yeri biz yapmadık kare oymanın taş olan köşesi tam kuzey yığma taş gibi dağınık olan bölge kuzey yönünde arkadaşlar fotoğraflarda işaretleme yapamıyorum kusura kalmayın burada bu şekilde işaretler

çok fazla
ustam, anlayabildiğim kadarı ile bu bahsettiğin cihazlar senin değil.
Cihazı bir başkası tutuyorsa güvenme, hele hele bu işi para için yapıyorsa hiç mi hiç güvenme
sen hele bir takım çubuk yap, boşluğu da, minerali de nasıl bulacağını bizler sana tarif ederiz.

yukarıda bahsettiğin yığmaları yakın çekim görmek isteriz.
konusunda uzman bir arkadaş çıkar derki, bunun girişi burası kahkaha

bu sitede, konu sahibine yapılan yorumların bir bedeli vardır.
bu bedel, canı gönülden ALLAH RAZI OLSUN'dur.

selametle

gkhn76

Yeni Üye
Eyvallah üstadlar evet cihaz benim değil bölgeye gittiğim zaman söylediklerinizi yapmaya çalışacam elimden geldiği kadar hepinizden ALLAH RAZI OLSUN

Esteban74

Editör
Ustam kolay gelsin
İki işaretin ortasına geldiğinizde , kuzeyde 450 _ 500 metrede dikkatinizi çeken bir yer varmı... Tabi bu iki işaret birbiriyle bağlantılıysa...
Selametle