Kasa kapağı olabilir mi?

1664berkay

Yeni Üye
Değerli üstatlarım, ustalarım bugün eskiden yerleşim ve su olan dağlık yaylalık bir arazide gezinirken böyle heybetli bir kaya gördüm. üstündeki çizgiyi Haç işaretine benzettim ve etrafını dolaştım. Ön yüzündeki kapağa benzeyen yeri gördüm, kayanın renginden farklı duruyordu ve altında kilit taşı var gibi duruyor, etrafıda sanki sıvanmış gibi. resimleri yüklüyorum resimlerde detaylar yazıyor siz değerli ustalarımızın kıymetli yorumlarını bekliyorum.

Ekli dosyalar

Marco

Bilgili Üye
Öncelikle foruma hoş geldiniz ustam. Fotoğraflama yeteneğiniz harika.. Tebrik ederim. Şöyle fotoğraflamaya, sunuma elbette yorumlar gelir. Tahminime göre kayanın üzerindeki haç değil ustam, iki kayanın birleşim yerinin doğal çatlaması, aşınmasi sonucu oluşmuş gibi duruyor. Haç olsa daha küçük ve net olurdu. Kasa olan yerin üzerine de haç işareti koyup kasanın yerini gözler önüne sermezler 😇 Ustalarımız daha bilirler, kasa olan yere cihaz tutup bir sinyal almakta fayda var. Kasa olabilir ustam. Saygılar, sevgiler dilerim.

1664berkay

Yeni Üye
Öncelikle foruma hoş geldiniz ustam. Fotoğraflama yeteneğiniz harika.. Tebrik ederim. Şöyle fotoğraflamaya, sunuma elbette yorumlar gelir. Tahminime göre kayanın üzerindeki haç değil ustam, iki kayanın birleşim yerinin doğal çatlaması, aşınmasi sonucu oluşmuş gibi duruyor. Haç olsa daha küçük ve net olurdu. Kasa olan yerin üzerine de haç işareti koyup kasanın yerini gözler önüne sermezler 😇 Ustalarımız daha bilirler, kasa olan yere cihaz tutup bir sinyal almakta fayda var. Kasa olabilir ustam. Saygılar, sevgiler dilerim.
değerli yorumlarınız için teşekkür ederim hocam :) haç konusunda bende aslında sizinle aynı görüşteyim yinede teyit etmek için belirttim. kapak olarak şüphelendiğimiz yerde kapağın sol altında kilit taşı var gibi duruyor, kenarlarında harç bulaşığı var gibi. sizce?